efbet Super Volley 2023/24

25 / mars 2024
Черно море завърза четвъртфинала с Дея

Черно море доказа, че в Ефбет Супер Волей нито един тим не е за подценяване. Във втори четвъртфинален сблъсък срещу лидера от редовния сезон - Дея Спорт, варненци, които пък финишираха на осмо място, записаха успех с 3-2 (16-25, 25-14, 16-25, 25-23, 15-13).

Така, състезателите на Пламен Христов завързват четвъртфиналната серия като решаващият трети двубой между двата отбора ще е на 28-ми март, четвъртък, в зала “Младост’, гр. Бургас, от 19:00ч.

Черно Море 3-2 Дея Спорт

Дея стартира по-уверено в мача, взимайки превес веднага след първия съдийски сигнал (8-5, 15-10). Бургазлии не позволиха изненади в тази част и отвориха мача в своя полза при комфортното 25-16.

Това обаче не стресира домакините от Варна, които започнаха ударно втория гейм, повеждайки с 8-1. Гостите се приближиха при 12-10, но след 16-14, “Гларусите” набраха скорост и след силна серия изравниха за 1-1 след 25-14.

Ситуацията на игрището се промени в третия гейм, като този път Дея успя да стартира по-добре (11-4) и не остави шансове на съперниците си да се доближат за крайното 25-16.

Изключително оспорван се оказа четвъртият гейм, като двата отбора си разменяха лидерската позиция, преследвайки се в резултата. В решителните крайни моменти на мача обаче домакините показаха силна воля и вкараха мача в тайбрек след 25-23.
“Играта на нерви” при преследването в резултата продължи и в петия гейм като Черно море отново се оказа отборът, който взе своите шансове за 15-13.