efbet Super Volley 2023/24

26 / mars 2024
Нефтохимик на полуфинал в Ефбет Супер Волей

Действащите шампиони от Нефтохимик 2010 си осигуриха място на полуфиналите в Ефбет Супер Волей 23/24 след като записаха втора победа над Берое 2016. След трудното 3-2 в първия четвъртфинал, във вторник, състезателите на Мартин Стоев наложиха волята си с 3-1 (22-25, 25-22, 25-21, 25-17), като по този начин подпечатаха билета си за следващата фаза.

Бургазлии обаче трябва да изчакат да разберат съперника си на полуфинала, тъй като Левски София загуби втория си четвъртфинален мач срещу Пирин Разлог. Решаващият трети мач между двата отбора ще се състои в петък, 29-ти март от 19:30ч.

Берое 2016 1-3 Нефтохимик 2010

Малко по-успешната игра в атака (56 на 53 успешни атаки), както и на блок (11 на 7 блокади) се оказа ключова за гостите от Бургас в днешния двубой. Тимът на Стоев игра малко по-чисто: 24 на 29 собствени грешки.

Берое стартира много силно в двубоя, заемайки лидерската позиция в самото начало на първия гейм. Домакините поддържаха своя ритъм на игра (19-13). Нефтохимик се приближи за (20-17), притискайки съперника в стената, но все пак местният тим успя да издържи и да отвори мача в своя полза при след 25-22.

Вторият гейм започна оспорвано, като нито един от отборите не отстъпваше и не позволяваше на съперника “да дръпне” напред в резултата (5-5, 6-6, 13-12). Преследването в резултата продължи до самия край на сета, но все пак действащите шампиони от Бургас успяха да изравнят за 1-1 след 25-22 в своя полза.

Берое и Нефтохимик не разочароваха и в третия гейм - играта на “котка и мишка” започна веднага (8-8) като за радост на феновете в зала “Иван Вазов” в Стара Загора, волейболът беше на ниво (15-14). Бургазлии обаче успяха да вземат контрол в последните моменти и се приближиха до победата след 25-21.

Вдъхновени, гостите успяха да вземат превес при 9-7 в последния гейм. Те продължиха да доминират (16-12) и показаха класа за 25-17.