efbet Super Volley 2023/24

10 / april 2024
Левски поведе с 2-1 в полуфиналната серия срещу Нефтохимик

Столичният гранд Левски София поведе с 2-1 победи в полуфиналната серия в Ефбет Супер Волей срещу действащите шампиони от Нефтохимик 2010 Бургас.

В третия полуфинал, състезателите на Николай Желязков се наложиха с 3-1 (27-25, 22-25, 25-18, 25-20) пред пълни трибуни в зала “Левски София”.

Следващият двубой е в събота (13.04) от 19:00ч. в зала “Младост”, гр. Бургас.

Левски София 3-1 Нефтохимик 2010 Бургас

Сините завършиха като по-добрия отбор във всички волейболни елементи: 61 на 48 успешни атаки, 7 на 2 аса, 12 на 8 блокади. За сметка на това пък допуснаха повече грешки: 30 на 19.

Венислав Антов от Левски и Розалин Пенчев от Нефтохимик завършиха като топ реализатори с по 19 точки всеки (47% и 50% успеваемост в атака съответно).

Оспорвано беше началото на първия гейм (8-8), но след това действащите шампиони от Нефтохимик 2010 Бургас успяха да вземат превес при 11-8. Това обаче не продължи за дълго като след серия от точки, домакините обърнаха нещата в своя полза 15-11. Левскарите обаче не успяха да задържат лидеската позиция, а феновете в зала “Левски София” се насладиха на красив волейболен спектакъл, в който двата отбора се преследваха в резултата (21-21). В крайна сметка обаче Сините отвориха в своя полза при 27-25.

Преследването в резултата продължи и във втория гейм, като нито един от отборите беше готов да се предаде лесно. В крайна сметка обаче, гостите от Бургас изравниха за 1-1 след 25-22, показвайки по-голяма прецизност в решителните моменти.

Отборите “се захапаха” и в началото на третия гейм (5-5, 10-9), но с Алехандро Торо на сервис в тези моменти, Сините успяха да вземат своите шансове (15-10) и да вземат контрол върху случващото се на терена.

В четвъртия гейм Сините бяха по-концентрираният отбор и се поздравиха с крайния успех след 25-20.