efbet Super Volley 2023/24

12 / april 2024
ЦСКА на финал в Ефбет Супер Волей за първи път след 2017/2018

Столичният гранд ЦСКА подпечата билета си за финала в Ефбет Супер Волей след като в четвъртия полуфинален сблъсък срещу Дея Спорт извоюва успех с 3-1. Червените ще спорят за трофея в елита за първи път от сезон 2017/2018.

Състезателите на Александър Попов не стартираха по най-успешния начин в двубоя, губейки първия гейм на 17. След това обаче домакините успяха да разгърнат истинския си потенциал и спечелиха следващите три сета с 25-16, 25-15, 25-16.

ЦСКА, които завършиха на пето място в редовния сезон, срещнаха на четвъртфинал отбора на Монтана Волей (2-0 победи), а в полуфиналната серия пребориха сили именно с отбора на бургазлии, които пък финишираха на първа позиция. Носителите на Money + Купа България 2024 отпадат от надпреварата на крача от финала, докато Червените очакват да научат името на своите съперници във финала между отборите на Левски София и Нефтохимик 2010 Бургас. В другия полуфинален поток, Сините водят с 2-1 победи, а четвъртият сблъсък между двата тима е утре, 13.04 в Бургас от 19:00ч.

ЦСКА 3-1 Дея Спорт

Повечето собствени грешки изиграха лош късмет на Дея Спорт, които завършиха с 31 в петъчния мач (докато ЦСКА допуснаха 13 грешки). Червените завършиха с 46 успешни атаки (на 44), 7 на 5 аса. Дея пък се представи малко по-добре на блок: 10 на 8.

Страхиня Бързакович от ЦСКА беше избран за MVP на тази полуфинална серия, като и четвъртия полуфинал завърши като топ реализатор с 23 точки (59% успеваемост в атака).

За Дея с най-много се отчете Лукаш Мадалош (18т., 54% успеваемост в атака).

Домакините от ЦСКА поведоха веднаха след първия съдийски сигнал (9-5), но гостите от Бургас успяха да изравнят след серия от точки за 9-9. Показвайки по-голяма прецизност, състезалите на Франческо Кадеду обърнаха развоя на гейма (20-15) и вдъхновени, отвориха мача в своя полза при 25-17.

Оспорвани бяха първите минути на втория гейм, но подкрепяни от своите верни фенове в зала “Христо Ботев”, Армейците взеха лидерската позиция при 10-7. Столичани не пропуснаха своите възможности и с развитието на гейма, успяха да натрупат още по-голяма точкова разлика, изравнявайки геймовете (1-1) след 25-16.

Ударно беше началото за домакините и в следващия гейм. Момчетата на Александър Попов поведоха с 10-3 и поддържаха комфортна точкова разлика в своя полза (13-6). Червените не загубиха инициативата и се приближиха до крайната победа след 25-15.

И в последния гейм ЦСКА диткуваше случващото се на игрището (16-7) за крайното 25-16.