NVL Top League 2019/20

NVL Top League 2019/20

select
Top League Pool A Top League Pool A Matches

1st Round

26.10.2019 г. - 17:00

SU Hristo Botev

26.10.2019 г. - 17:00

26.10.2019 г. - 17:00

BOTEV IHTIMAN

0 - 3

TETEVEN VOLLEY

Kotev Vladimir
Mitkova Bozhidara

26.10.2019 г. - 17:00

0 - 3

BOTEV IHTIMAN

TETEVEN VOLLEY

26.10.2019 г. - 18:00

Hristo Botev

26.10.2019 г. - 18:00

26.10.2019 г. - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

GRAD

Ivanov Ivaylo
Lazarova Vesela

26.10.2019 г. - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

GRAD

26.10.2019 г. - 18:00

Gorna Malina Arena

26.10.2019 г. - 18:00

26.10.2019 г. - 18:00

ZVEZDETS

1 - 3

LYULIN

Petrov Lyubomir
Stoyanov Kiril

26.10.2019 г. - 18:00

1 - 3

ZVEZDETS

LYULIN

26.10.2019 г. - 19:00

Chavdar

26.10.2019 г. - 19:00

26.10.2019 г. - 19:00

ETROPOLE

0 - 3

MINYOR

Durev Ivan
Seganov Radoslav

26.10.2019 г. - 19:00

0 - 3

ETROPOLE

MINYOR



2nd Round

2.11.2019 г. - 17:00

Belogradchik

2.11.2019 г. - 17:00

2.11.2019 г. - 17:00

GRAD

3 - 1

ZVEZDETS

Grigorov Nikolay
V. Ivanov Ivaylo

2.11.2019 г. - 17:00

3 - 1

GRAD

ZVEZDETS

2.11.2019 г. - 18:00

Chavdar

2.11.2019 г. - 18:00

2.11.2019 г. - 18:00

ETROPOLE

2 - 3

BOTEV IHTIMAN

Boyadzhiev Georgi
Radulovski Svetoslav

2.11.2019 г. - 18:00

2 - 3

ETROPOLE

BOTEV IHTIMAN

2.11.2019 г. - 18:00

Siconco

2.11.2019 г. - 18:00

2.11.2019 г. - 18:00

LYULIN

0 - 3

MINYOR

Marev Chavdar
Lazarova Milena

2.11.2019 г. - 18:00

0 - 3

LYULIN

MINYOR

2.11.2019 г. - 18:00

Arena Slivnitsa

2.11.2019 г. - 18:00

2.11.2019 г. - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Kotev Vladimir
Yotinski Krasimir

2.11.2019 г. - 18:00

0 - 3

SLIVNISHKI GEROY

BOTEV LUKOVIT



3rd Round

8.11.2019 г. - 00:00

Boris Gyuderov

8.11.2019 г. - 00:00

8.11.2019 г. - 00:00

MINYOR

3 - 1

GRAD

Petrov Lyubomir
Kolev Nikolay

8.11.2019 г. - 00:00

3 - 1

MINYOR

GRAD

9.11.2019 г. - 00:00

Benkovski

9.11.2019 г. - 00:00

9.11.2019 г. - 00:00

TETEVEN VOLLEY

3 - 0

ETROPOLE

Dimitrov Krasimir
Grigorov Nikolay

9.11.2019 г. - 00:00

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

ETROPOLE

9.11.2019 г. - 17:00

SU Hristo Botev

9.11.2019 г. - 17:00

9.11.2019 г. - 17:00

BOTEV IHTIMAN

0 - 3

LYULIN

Georgiev Georgi A.
Kirkorov Stepan

9.11.2019 г. - 17:00

0 - 3

BOTEV IHTIMAN

LYULIN

9.11.2019 г. - 18:00

Gorna Malina Arena

9.11.2019 г. - 18:00

9.11.2019 г. - 18:00

ZVEZDETS

3 - 0

SLIVNISHKI GEROY

Sokolov Mario
Vasilev Yanislav

9.11.2019 г. - 18:00

3 - 0

ZVEZDETS

SLIVNISHKI GEROY



4th Round

15.11.2019 г. - 18:00

Siconco

15.11.2019 г. - 18:00

15.11.2019 г. - 18:00

LYULIN

1 - 3

TETEVEN VOLLEY

Momirov Ivan
Georgiev Georgi A.

15.11.2019 г. - 18:00

1 - 3

LYULIN

TETEVEN VOLLEY

16.11.2019 г. - 17:00

Belogradchik

16.11.2019 г. - 17:00

16.11.2019 г. - 17:00

GRAD

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Milev Miroslav
Dimitrov Krasimir

16.11.2019 г. - 17:00

3 - 0

GRAD

BOTEV IHTIMAN

16.11.2019 г. - 18:00

Arena Slivnitsa

16.11.2019 г. - 18:00

16.11.2019 г. - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

3 - 2

MINYOR

Lazarova Vesela
Kotev Vladimir

16.11.2019 г. - 18:00

3 - 2

SLIVNISHKI GEROY

MINYOR

16.11.2019 г. - 18:00

Hristo Botev

16.11.2019 г. - 18:00

16.11.2019 г. - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 2

ZVEZDETS

Kolev Nikolay
Yotinski Krasimir

16.11.2019 г. - 18:00

3 - 2

BOTEV LUKOVIT

ZVEZDETS



5th Round

23.11.2019 г. - 14:00

Boris Gyuderov

23.11.2019 г. - 14:00

23.11.2019 г. - 14:00

MINYOR

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Kotev Vladimir
Dobrev Dobromir

23.11.2019 г. - 14:00

0 - 3

MINYOR

BOTEV LUKOVIT

23.11.2019 г. - 17:00

SU Hristo Botev

23.11.2019 г. - 17:00

23.11.2019 г. - 17:00

BOTEV IHTIMAN

3 - 1

SLIVNISHKI GEROY

Durev Ivan
Boyadzhiev Georgi

23.11.2019 г. - 17:00

3 - 1

BOTEV IHTIMAN

SLIVNISHKI GEROY

23.11.2019 г. - 18:00

Benkovski

23.11.2019 г. - 18:00

23.11.2019 г. - 18:00

TETEVEN VOLLEY

0 - 3

GRAD

Mitkova Bozhidara
Dimitrova Ivona

23.11.2019 г. - 18:00

0 - 3

TETEVEN VOLLEY

GRAD

23.11.2019 г. - 18:00

Chavdar

23.11.2019 г. - 18:00

23.11.2019 г. - 18:00

ETROPOLE

1 - 3

LYULIN

Yotinski Krasimir
Georgiev Georgi A.

23.11.2019 г. - 18:00

1 - 3

ETROPOLE

LYULIN



6th Round

29.11.2019 г. - 18:00

Belogradchik

29.11.2019 г. - 18:00

29.11.2019 г. - 18:00

GRAD

3 - 0

ETROPOLE

Dimitrov Krasimir
Milev Miroslav

29.11.2019 г. - 18:00

3 - 0

GRAD

ETROPOLE

29.11.2019 г. - 19:00

Boris Gyuderov

29.11.2019 г. - 19:00

29.11.2019 г. - 19:00

MINYOR

3 - 1

ZVEZDETS

Durev Ivan
Seganov Radoslav

29.11.2019 г. - 19:00

3 - 1

MINYOR

ZVEZDETS

30.11.2019 г. - 18:00

Arena Slivnitsa

30.11.2019 г. - 18:00

30.11.2019 г. - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

3 - 2

TETEVEN VOLLEY

Barev Stoyan
Lazarova Vesela

30.11.2019 г. - 18:00

3 - 2

SLIVNISHKI GEROY

TETEVEN VOLLEY

30.11.2019 г. - 18:00

Hristo Botev

30.11.2019 г. - 18:00

30.11.2019 г. - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Petrov Lyubomir
Kotev Vladimir

30.11.2019 г. - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

BOTEV IHTIMAN



7th Round

7.12.2019 г. - 14:00

Chavdar

7.12.2019 г. - 14:00

7.12.2019 г. - 14:00

ETROPOLE

2 - 3

SLIVNISHKI GEROY

Kolev Nikolay
Mitkova Bozhidara

7.12.2019 г. - 14:00

2 - 3

ETROPOLE

SLIVNISHKI GEROY

7.12.2019 г. - 18:00

Benkovski

7.12.2019 г. - 18:00

7.12.2019 г. - 18:00

TETEVEN VOLLEY

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Kotev Vladimir
Ganchev Georgi

7.12.2019 г. - 18:00

0 - 3

TETEVEN VOLLEY

BOTEV LUKOVIT

7.12.2019 г. - 18:00

Siconco

7.12.2019 г. - 18:00

7.12.2019 г. - 18:00

LYULIN

3 - 0

GRAD

Yotinski Krasimir
Momirov Ivan

7.12.2019 г. - 18:00

3 - 0

LYULIN

GRAD

18.12.2019 г. - 19:00

SU Hristo Botev

18.12.2019 г. - 19:00

18.12.2019 г. - 19:00

BOTEV IHTIMAN

0 - 3

ZVEZDETS

Dankov Todor
Ganchev Georgi

18.12.2019 г. - 19:00

0 - 3

BOTEV IHTIMAN

ZVEZDETS



8th Round

14.12.2019 г. - 14:00

Boris Gyuderov

14.12.2019 г. - 14:00

14.12.2019 г. - 14:00

MINYOR

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Durev Ivan
Radulovski Svetoslav

14.12.2019 г. - 14:00

3 - 0

MINYOR

BOTEV IHTIMAN

14.12.2019 г. - 18:00

Arena Slivnitsa

14.12.2019 г. - 18:00

14.12.2019 г. - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

3 - 2

LYULIN

Georgiev Georgi A.
Momirov Ivan

14.12.2019 г. - 18:00

3 - 2

SLIVNISHKI GEROY

LYULIN

14.12.2019 г. - 18:00

Hristo Botev

14.12.2019 г. - 18:00

14.12.2019 г. - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

ETROPOLE

Petrov Lyubomir
Lazarova Vesela

14.12.2019 г. - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

ETROPOLE

14.12.2019 г. - 18:00

Gorna Malina Arena

14.12.2019 г. - 18:00

14.12.2019 г. - 18:00

ZVEZDETS

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

Vasilev Yanislav
Yovchev Konstantin

14.12.2019 г. - 18:00

3 - 0

ZVEZDETS

TETEVEN VOLLEY



9th Round

21.12.2019 г. - 16:00

Chavdar

21.12.2019 г. - 16:00

21.12.2019 г. - 16:00

ETROPOLE

0 - 3

ZVEZDETS

Dimitrova Ivona
Kotev Vladimir

21.12.2019 г. - 16:00

0 - 3

ETROPOLE

ZVEZDETS

21.12.2019 г. - 17:00

Belogradchik

21.12.2019 г. - 17:00

21.12.2019 г. - 17:00

GRAD

3 - 1

SLIVNISHKI GEROY

V. Ivanov Ivaylo
Grigorov Nikolay

21.12.2019 г. - 17:00

3 - 1

GRAD

SLIVNISHKI GEROY

21.12.2019 г. - 18:00

Benkovski

21.12.2019 г. - 18:00

21.12.2019 г. - 18:00

TETEVEN VOLLEY

3 - 1

MINYOR

Ginev Pavel
Dimitrov Krasimir

21.12.2019 г. - 18:00

3 - 1

TETEVEN VOLLEY

MINYOR

21.12.2019 г. - 18:00

Siconco

21.12.2019 г. - 18:00

21.12.2019 г. - 18:00

LYULIN

1 - 3

BOTEV LUKOVIT

Ivanov Simeon
Momirov Ivan

21.12.2019 г. - 18:00

1 - 3

LYULIN

BOTEV LUKOVIT



10th Round

10.1.2020 г. - 19:30

Boris Gyuderov

10.1.2020 г. - 19:30

10.1.2020 г. - 19:30

MINYOR

3 - 0

ETROPOLE

Dimitrova Ivona
Dobrev Dobromir

10.1.2020 г. - 19:30

3 - 0

MINYOR

ETROPOLE

11.1.2020 г. - 17:00

Belogradchik

11.1.2020 г. - 17:00

11.1.2020 г. - 17:00

GRAD

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Vasilev Yanislav
Yovchev Konstantin

11.1.2020 г. - 17:00

0 - 3

GRAD

BOTEV LUKOVIT

11.1.2020 г. - 18:00

Siconco

11.1.2020 г. - 18:00

11.1.2020 г. - 18:00

LYULIN

2 - 3

ZVEZDETS

Stoyanov Kiril
Georgiev Georgi A.

11.1.2020 г. - 18:00

2 - 3

LYULIN

ZVEZDETS

11.1.2020 г. - 18:00

Benkovski

11.1.2020 г. - 18:00

11.1.2020 г. - 18:00

TETEVEN VOLLEY

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Kolev Nikolay
Sokolov Mario

11.1.2020 г. - 18:00

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

BOTEV IHTIMAN



11th Round

17.1.2020 г. - 19:00

Boris Gyuderov

17.1.2020 г. - 19:00

17.1.2020 г. - 19:00

MINYOR

1 - 3

LYULIN

Ivanov Simeon
Radulovski Svetoslav

17.1.2020 г. - 19:00

1 - 3

MINYOR

LYULIN

18.1.2020 г. - 17:00

SU Hristo Botev

18.1.2020 г. - 17:00

18.1.2020 г. - 17:00

BOTEV IHTIMAN

1 - 3

ETROPOLE

Donchev Steliyan
Manolov Krasimir

18.1.2020 г. - 17:00

1 - 3

BOTEV IHTIMAN

ETROPOLE

18.1.2020 г. - 18:00

Gorna Malina Arena

18.1.2020 г. - 18:00

18.1.2020 г. - 18:00

ZVEZDETS

2 - 3

GRAD

Kotev Vladimir
Kirkorov Stepan

18.1.2020 г. - 18:00

2 - 3

ZVEZDETS

GRAD

19.1.2020 г. - 18:00

Hristo Botev

19.1.2020 г. - 18:00

19.1.2020 г. - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

SLIVNISHKI GEROY

Dimitrov Krasimir
Milev Miroslav

19.1.2020 г. - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

SLIVNISHKI GEROY



12th Round

25.1.2020 г. - 17:00

Belogradchik

25.1.2020 г. - 17:00

25.1.2020 г. - 17:00

GRAD

3 - 1