NVL Top League 2021/22

NVL Top League

select
TL Pool A NVL TL Pool A Matches

Round 1

30/10/2021 - 14:30

Gorna Malina Arena

30/10/2021 - 14:30

30/10/2021 - 14:30

Septemvri Pro Cinema

1 - 3

ZVEZDETS

Petrov Lyubomir
Lazarova Vesela

30/10/2021 - 14:30

1 - 3

Septemvri Pro Cinema

ZVEZDETS

30/10/2021 - 17:00

Chavdar

30/10/2021 - 17:00

30/10/2021 - 17:00

ETROPOLE

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

Dimitrov Krasimir
Ginev Pavel

30/10/2021 - 17:00

3 - 0

ETROPOLE

TETEVEN VOLLEY

30/10/2021 - 17:00

Belogradchik

30/10/2021 - 17:00

30/10/2021 - 17:00

GRAD

0 - 3

MINYOR

Milev Miroslav

30/10/2021 - 17:00

0 - 3

GRAD

MINYOR

30/10/2021 - 18:00

Hristo Botev

30/10/2021 - 18:00

30/10/2021 - 18:00

SOFIA UNIVERSITY

3 - 1

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

Kolev Nikolay
Nikolov Nikolay T.

30/10/2021 - 18:00

3 - 1

SOFIA UNIVERSITY

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski



Round 2

06/11/2021 - 16:00

Boris Gyuderov

06/11/2021 - 16:00

06/11/2021 - 16:00

MINYOR

3 - 2

SOFIA UNIVERSITY

Mitkova Bozhidara
Seganov Radoslav

06/11/2021 - 16:00

3 - 2

MINYOR

SOFIA UNIVERSITY

06/11/2021 - 17:00

Chavdar

06/11/2021 - 17:00

06/11/2021 - 17:00

ETROPOLE

2 - 3

Septemvri Pro Cinema

Radulovski Svetoslav
Boyadzhiev Georgi

06/11/2021 - 17:00

2 - 3

ETROPOLE

Septemvri Pro Cinema

06/11/2021 - 17:00

Belogradchik

06/11/2021 - 17:00

06/11/2021 - 17:00

GRAD

3 - 0

ZVEZDETS

Nikolov Nikolay T.
Georgiev Georgi A.

06/11/2021 - 17:00

3 - 0

GRAD

ZVEZDETS

06/11/2021 - 18:00

Benkovski

06/11/2021 - 18:00

06/11/2021 - 18:00

TETEVEN VOLLEY

1 - 3

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

Ginev Pavel
Milev Miroslav

06/11/2021 - 18:00

1 - 3

TETEVEN VOLLEY

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski



Round 3

20/11/2021 - 14:30

Gorna Malina Arena

20/11/2021 - 14:30

20/11/2021 - 14:30

Septemvri Pro Cinema

1 - 3

TETEVEN VOLLEY

Kotev Vladimir
Kolev Nikolay

20/11/2021 - 14:30

1 - 3

Septemvri Pro Cinema

TETEVEN VOLLEY

20/11/2021 - 17:00

Hristo Botev

20/11/2021 - 17:00

20/11/2021 - 17:00

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

1 - 3

MINYOR

Lazarova Vesela
Mitkova Bozhidara

20/11/2021 - 17:00

1 - 3

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

MINYOR

20/11/2021 - 17:00

Belogradchik

20/11/2021 - 17:00

20/11/2021 - 17:00

GRAD

1 - 3

ETROPOLE

V. Ivanov Ivaylo

20/11/2021 - 17:00

1 - 3

GRAD

ETROPOLE

20/11/2021 - 18:00

Gorna Malina Arena

20/11/2021 - 18:00

20/11/2021 - 18:00

ZVEZDETS

3 - 1

SOFIA UNIVERSITY

Kolev Nikolay
Kotev Vladimir

20/11/2021 - 18:00

3 - 1

ZVEZDETS

SOFIA UNIVERSITY



Round 4

27/11/2021 - 14:30

Gorna Malina Arena

27/11/2021 - 14:30

27/11/2021 - 14:30

Septemvri Pro Cinema

1 - 3

GRAD

Georgiev Georgi A.
Nikolov Nikolay T.

27/11/2021 - 14:30

1 - 3

Septemvri Pro Cinema

GRAD

27/11/2021 - 17:00

Chavdar

27/11/2021 - 17:00

27/11/2021 - 17:00

ETROPOLE

3 - 0

SOFIA UNIVERSITY

Boyadzhiev Georgi
Radulovski Svetoslav

27/11/2021 - 17:00

3 - 0

ETROPOLE

SOFIA UNIVERSITY

27/11/2021 - 18:00

Gorna Malina Arena

27/11/2021 - 18:00

27/11/2021 - 18:00

ZVEZDETS

3 - 0

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

Nikolov Nikolay T.
Georgiev Georgi A.

27/11/2021 - 18:00

3 - 0

ZVEZDETS

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

27/11/2021 - 18:00

Benkovski

27/11/2021 - 18:00

27/11/2021 - 18:00

TETEVEN VOLLEY

1 - 3

MINYOR

Lazarova Vesela
Sokolov Mario

27/11/2021 - 18:00

1 - 3

TETEVEN VOLLEY

MINYOR



Round 5

04/12/2021 - 16:00

Boris Gyuderov

04/12/2021 - 16:00

04/12/2021 - 16:00

MINYOR

3 - 1

ZVEZDETS

Sokolov Mario
Boyadzhiev Georgi

04/12/2021 - 16:00

3 - 1

MINYOR

ZVEZDETS

04/12/2021 - 17:00

Belogradchik

04/12/2021 - 17:00

04/12/2021 - 17:00

GRAD

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

Dimitrov Krasimir

04/12/2021 - 17:00

3 - 0

GRAD

TETEVEN VOLLEY

04/12/2021 - 18:00

Hristo Botev

04/12/2021 - 18:00

04/12/2021 - 18:00

SOFIA UNIVERSITY

1 - 3

Septemvri Pro Cinema

Kolev Nikolay
Vasilev Yanislav

04/12/2021 - 18:00

1 - 3

SOFIA UNIVERSITY

Septemvri Pro Cinema

04/12/2021 - 18:00

Hristo Botev

04/12/2021 - 18:00

04/12/2021 - 18:00

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

1 - 3

ETROPOLE

Kotev Vladimir
Mitkova Bozhidara

04/12/2021 - 18:00

1 - 3

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

ETROPOLE



Round 6

11/12/2021 - 14:30

Gorna Malina Arena

11/12/2021 - 14:30

11/12/2021 - 14:30

Septemvri Pro Cinema

0 - 3

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

Petrov Lyubomir
Vasilev Yanislav

11/12/2021 - 14:30

0 - 3

Septemvri Pro Cinema

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

11/12/2021 - 17:00

Chavdar

11/12/2021 - 17:00

11/12/2021 - 17:00

ETROPOLE

3 - 0

MINYOR

Lazarova Vesela
Georgiev Georgi A.

11/12/2021 - 17:00

3 - 0

ETROPOLE

MINYOR

11/12/2021 - 17:00

Belogradchik

11/12/2021 - 17:00

11/12/2021 - 17:00

GRAD

3 - 0

SOFIA UNIVERSITY

Dimitrov Krasimir
Parvanova Vanya

11/12/2021 - 17:00

3 - 0

GRAD

SOFIA UNIVERSITY

11/12/2021 - 18:00

Gorna Malina Arena

11/12/2021 - 18:00

11/12/2021 - 18:00

ZVEZDETS

3 - 2

TETEVEN VOLLEY

Vasilev Yanislav
Petrov Lyubomir

11/12/2021 - 18:00

3 - 2

ZVEZDETS

TETEVEN VOLLEY



Round 7

18/12/2021 - 14:00

Hristo Botev

18/12/2021 - 14:00

18/12/2021 - 14:00

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

1 - 3

GRAD

Lazarova Vesela
Nikolov Nikolay T.

18/12/2021 - 14:00

1 - 3

Volleyball Academy Stoychev Kaziyski

GRAD

18/12/2021 - 16:00

Boris Gyuderov

18/12/2021 - 16:00

18/12/2021 - 16:00

MINYOR

3 - 0

Septemvri Pro Cinema

Boyadzhiev Georgi
Radulovski Svetoslav

18/12/2021 - 16:00

3 - 0

MINYOR

Septemvri Pro Cinema

18/12/2021 - 16:00

Chavdar

18/12/2021 - 16:00

18/12/2021 - 16:00

ETROPOLE

3 - 2

ZVEZDETS

Georgiev Georgi A.
Stoyanov Kiril

18/12/2021 - 16:00

3 - 2

ETROPOLE

ZVEZDETS

18/12/2021 - 18:00

Hristo Botev

18/12/2021 - 18:00

18/12/2021 - 18:00

SOFIA UNIVERSITY

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

Kolev Nikolay
Sokolov Mario

18/12/2021 - 18:00

3 - 0

SOFIA UNIVERSITY

TETEVEN VOLLEY

TL Pool B NVL TL Pool B Matches

Round 1

06/11/2021 - 14:00

Veliki Preslav

06/11/2021 - 14:00

06/11/2021 - 14:00

VELIKI PRESLAV

0 - 3

ARDA

Marinov Ivaylo
Yanev Hristo

06/11/2021 - 14:00

0 - 3

VELIKI PRESLAV

ARDA

06/11/2021 - 16:00

Velichko Cholakov

06/11/2021 - 16:00

06/11/2021 - 16:00

RODOPA

3 - 2

CHERNO MORE

Donchev Steliyan
Dankov Todor

06/11/2021 - 16:00

3 - 2

RODOPA

CHERNO MORE

07/11/2021 - 16:00

VINS

07/11/2021 - 16:00

07/11/2021 - 16:00

CHERNOMORETS BYALA 2008

1 - 3

BEROE 2016 R

Popov Valentin
Stoyanov Stefan

07/11/2021 - 16:00

1 - 3

CHERNOMORETS BYALA 2008

BEROE 2016 R



Round 2

19/11/2021 - 18:00

19/11/2021 - 18:00

19/11/2021 - 18:00

ARDA

2 - 3

RODOPA

Donchev Steliyan
Dankov Todor

19/11/2021 - 18:00

2 - 3

ARDA

RODOPA

19/11/2021 - 20:00

Veliki Preslav

19/11/2021 - 20:00

19/11/2021 - 20:00

VELIKI PRESLAV

1 - 3

CHERNOMORETS BYALA 2008

Popov Valentin
Yanev Hristo

19/11/2021 - 20:00

1 - 3

VELIKI PRESLAV

CHERNOMORETS BYALA 2008

21/11/2021 - 17:00

Ivan Vazov

21/11/2021 - 17:00

21/11/2021 - 17:00

BEROE 2016 R

0 - 3

CHERNO MORE

Atanasov Danail
Zhelev Boyan

21/11/2021 - 17:00

0 - 3

BEROE 2016 R

CHERNO MORE



Round 3

27/11/2021 - 15:00

Hristo Borisov

27/11/2021 - 15:00

27/11/2021 - 15:00

CHERNO MORE

3 - 0

ARDA

Yanev Hristo
Popov Valentin

27/11/2021 - 15:00

3 - 0

CHERNO MORE

ARDA

28/11/2021 - 11:00

Veliki Preslav

28/11/2021 - 11:00

28/11/2021 - 11:00

VELIKI PRESLAV

3 - 2

BEROE 2016 R

Marinov Ivaylo
Dimov Milen

28/11/2021 - 11:00

3 - 2

VELIKI PRESLAV

BEROE 2016 R

10/12/2021 - 18:00

Velichko Cholakov

10/12/2021 - 18:00

10/12/2021 - 18:00

RODOPA

3 - 2

CHERNOMORETS BYALA 2008

Dimitrov Ivan
Manolov Krasimir

10/12/2021 - 18:00

3 - 2

RODOPA

CHERNOMORETS BYALA 2008



Round 4

04/12/2021 - 14:00

Veliki Preslav

04/12/2021 - 14:00

04/12/2021 - 14:00

VELIKI PRESLAV

1 - 3

RODOPA

Stoyanov Stefan
Lyubenova Lyudmila

04/12/2021 - 14:00

1 - 3

VELIKI PRESLAV

RODOPA

04/12/2021 - 16:30

VINS

04/12/2021 - 16:30

04/12/2021 - 16:30

CHERNOMORETS BYALA 2008

1 - 3

CHERNO MORE

Marinov Ivaylo
Argirov Veselin

04/12/2021 - 16:30

1 - 3

CHERNOMORETS BYALA 2008

CHERNO MORE

05/12/2021 - 17:00

Ivan Vazov

05/12/2021 - 17:00

05/12/2021 - 17:00

BEROE 2016 R

3 - 0

ARDA

Zhelev Boyan
Angelov Angel

05/12/2021 - 17:00

3 - 0

BEROE 2016 R

ARDA



Round 5

11/12/2021 - 16:00

Arpezos

11/12/2021 - 16:00

11/12/2021 - 16:00

ARDA

3 - 2

CHERNOMORETS BYALA 2008

Stanimirov Velislav
Atanasov Danail

11/12/2021 - 16:00

3 - 2

ARDA

CHERNOMORETS BYALA 2008

12/12/2021 - 16:00

Velichko Cholakov

12/12/2021 - 16:00

12/12/2021 - 16:00

RODOPA

3 - 1

BEROE 2016 R

Donchev Asen
Ganchev Georgi

12/12/2021 - 16:00

3 - 1

RODOPA

BEROE 2016 R

12/12/2021 - 17:00

Hristo Borisov

12/12/2021 - 17:00

12/12/2021 - 17:00

CHERNO MORE

-

VELIKI PRESLAV

Yanev Hristo
Angelov Angel

12/12/2021 - 17:00

-

CHERNO MORE

VELIKI PRESLAV