NVL Top League

10 / januari 2024
"Етрополе" финалист за Money + Купа България Висша лига 2024
Етрополоци "си го върнаха" на "Звездец"

"Етрополе" се класира за финала на Money+ Купа България Висша лига 2024 след силен мач срещу "Звездец". С победата 3-1, етрополци “си го върнаха” за загубения финал през месец януари 2023 и детронираха тима от Горна Малина, който няма да има шанса да защити трофея.

Тимът на Ваньо Василев започна колебливо и загуби първия гейм с 21-25. Във втората част отборът от Етрополе заигра по-освободено и "натисна" със сервис като успя да изравни геймовия резултат след 25-19.

"Етрополе" показаха силна игра на сервис и е следващите геймове, което даде шанс и на блокадата да спре противника, като по този начин спечелиха още два гейма след 25-15 и 25-17.

Така етрополци достигат Големия Финал за втори пореден път, като този път ще се изправят срещу отбора на "Дунав" на 21 януари в столичната зала "Левски София".