efbet Super Volley

14 / januari 2024
Горещ 9 кръг във Висшата лига
Силни мачове с много адреналин стоплиха волейболните фенове в деветия кръг на Висшата лига

Силни мачове с много адреналин стоплиха волейболните фенове в деветия кръг на Висшата лига. Първа победа постигнаха два от отборите, които до момента имаха по една записана точка – „Арда“ и „Изгрев“, а водачите остават непобедени.

Във Финала преди Финала за Money+ Купа България Висша лига 2024, „Дунав“ победи като гост „Етрополе“ с 3-1 (25-17; 25-13; 19-25; 25-20). Двата отбора ще играят един срещу друг следващата неделя (21 януари от 15:00 часа) в столичната зала „Левски София“ при много по-висок залог, което обещава и още повече емоции.

„Изгрев“ Ябланица зарадва публиката си със силен мач, в който победи „Ботев“ Ихтиман. Двата отбора показаха равностойна игра, но домакините имаха предимство и спечелиха за първи път през сезона и то с 3-0 гейма (25-23; 26-24; 25-22). Така, въпреки добрата игра и възможностите, които имаха в мача, отборът от Ихтиман остава в дъното на класирането без победа.

„Арда“ също имат повод за празнуване, след като записаха първа победа и то у дома, срещу отбора на „Град“ Белоградчик, за който това е второ поредно поражение. Тимът от Кърджали победи с 3-0 (27-25; 25-18; 25-21) след като в първата част гостите не успяха да реализират своята възможност да „вземат“ гейма.

Отборът на „Звездец“ показа, че бързо се е оттърсил от загубата на полуфинала  за Money+ Купа България Висша лига, като победи „Славия“ с 3-0 (25-20; 25-17; 25-23). Така тимът се изкачи в Топ 4 във временното класиране.

„Миньор“ Перник започна трудно у дома срещу ВАСК, загубвайки първия гейм с 25-19, но след това перничани показаха по-силна игра и победиха в следващите три части (25-21; 25-10; 25-18) и запазиха второто си място във временното класиране.

„Сливнишки герой“, които се подсилиха с разпределителя Никола Карагьозов, победиха „Родопа“ с 3-1 след вълнуващ мач в Сливница. Момчетата на Александър Петков се наложиха в тежки моменти и взеха победата след 25-21; 19-25; 25-17; 26-24. Тимът от Сливница стартира силно и поведе с 8-2 през първия гейм и без напрежение спечелиха 25-21. След отпускане от страна на домакините втория гейм беше спечелен от Родопа с 25-19. Последва мобилизиране от тяхна страна и с много желание и себераздаване, “Сливнишки герой” убедително спечели третия гейм с 25-17. Четвъртият гейм започна и вървеше равностойно, но с много силна игра на Антоан Цанов в края на гейма беше спечелен от домакините с 26-24 и 3-1 гейма.
Антоан Цанов завърши с 21 точки (7 аса и 2 блокади), Александър Христов и Александър Иванов добавиха по 16 и 15 точки. Така “Сливнишки герой” се поздрави с втора поредна победа и продължава да бъде непобеден през втория полусезон.

„Софийски университет“ показаха силен характер, но за малко не успяха срещу „Ботев“ Луковит.  Тимът на Мирослав Братанов продължава победната серия във Висшата лига след 3-1 (26-24; 23-25; 25-23; 25-22), с което се изкачи до 8-мо място и запазва шансовете си да участва в плейофите.

Вълнуващ бе и последният мач от кръга, изигран в неделя. Отборите на Виктория С.И.Л.А и "Черноморец Бяла 2008" направиха истинско волейболно представление в Пловдив, в което малко не достигна на младия тим на домакините за победа. Така отборът на Милен Стоянов си тръгна с успех след 5 тежки гейма (30-28; 25-23; 21-25; 27-29; 15-8).

Десетият кръг през следващата седмица също обещава да е интересен. На 20 януари "Миньор" гостува на "Родопа", а "Звездец" на "Град". "Черноморец Бяла 200" приема ВАСК, "Ботев" Луковит е домакин на "Изгрев", а "Славия" на "Сливнишки герой". Виктория С.И.Л.А отново ще са у дома този път срещу "Софийски университет".