Висшата лига отново предложи интересни сблъсъци
Битките продължават да вдъхновяват феновете на качествения волейбол

Висшата лига отново предложи интересни сблъсъци, като на Запад се изигра първия допълнителен кръг, а на Изток битката продължи в 8 кръг.

„Септември про синема" 0-3 „Сливнишки герой"
„Сливнишки герой" победи „Септември про синема" с 3-0 гейма като гост в Арена Горна Малина.
Мачът започна оспорвано 4-4; 6-6. При 10-10 с 4 поредни точки домакините излязоха напред в резултата, но за кратко – 16-16. След това „Сливнишки герой" поеха водачеството до 24-24. Домакините изпуснаха два геймбола, но при своя втори опит гостите от Сливница бяха категорични и победиха с 29-27.
Вторият гейм започна идентично – 5-5; 7-7. При равенство 11-11, „Сливнишки герой" отбелязаха 8 точки при само една за домакините за 19-12. Доминацията им продължи до края и поведоха с 2-0 гейма след 25-16.
„Битката" продължи и в третата част – 4-4; 7-7; 9-9. При 12-12 домакините отбелязаха 8 поредния точки – 20-12 и до края бяха категорични в разиграванията си, за да се поздравят с победа след 25-17.

„Звездец" 1-3 „Миньор"
Вторият мач за деня във Висша лига – група Запад  се игра в същата зала – Арена Горна Малина, където един срещу друг се изгравиха „Звездец" и „Миньор". Гостите от Перник победиха противника с 3-1.
Мачът започна равностойно. При 10-8 за домакините от Горна Малина на сервис за перничани застана Димитър Иванов, който със силен начален удар помогна на тима си да поеме лидерството – 12-10. „Звездец" изравниха при 15-15. При 16-16 „Миньор" поведе с 3 точки, които домакините успяха да намалят на 1 при 22-23, но допуснаха важна грешка, която им коства и гейма след 23-25.
Вторият сет започна по-добре за Звездец, които поведоха с 4-1. След две успешни атаки и ас, „Миньор" изравниха за 7-7. Последва грешка при атака на домакините, което изведе перничани напред (8-7). Те сбъркаха сервис за 8-8. Последваха 4 за гостите, а серията им беше прекратена от блокада на домакините 9-12. Добре насочен сервис и блокадата помогнаха на „Звездец" да изравни - 15-15. Последва нова серия за Миньор за 18-15.
Подобно на първия гейм домакините изоставаха само с точка в края и загубиха с 23-25.
Третата част започна оспорвано 5-5; 6-6; 7-7. Тимът от Горна Малина поведе с 2 при 12-10. При 14-12 на сервис застана Андреа Иванов, чийто силен начален удар помогна на тима да направи стабилна преднината си - 19-12. „Миньор" намали изоставането си в края 20-22, но силният начален удар на „Звездец" осигури на тима победа в гейма при 25-20.

Четвъртият гейм започна оспорвано 3-3; 5-5. При резултат 5-3 гостите отбелязаха 5 поредни - 8-5. Резултатната серия беше прекъсната от грешка на гостуващия тим. Последва грешка при сервис на „Звездец" и ас за „Миньор" за 10-6. „Звездец" успя да изравни при 12-12, а втори ас на разпределителя Сонер Яшар ги изведе напред с 13-12. С червен картон за перничани преднината нарасна на 14-12, но за кратко. С добър сервис „Миньор" успя да изравни при 16-16. Точкова атака и ас при 18-18 дадоха две точки преднина за гостите 20-18, които спечелиха и гейма при 25-21.

„Ботев" Луковит 3-1 „Етрополе"
Отборът на домакините започна силно мача с 4-0 точки в своя актив при сервис на разпределителя Христо Петков. Тимът продължи с добрата игра. При 15-10 волейболистите на Етрополе намалиха изоставането си само на точка (15-14), но „Ботев" не допусна обрат и спечелиха с 25-20.
Вторият гейм започна оспорвано като и двата отбора показаха добра игра. Домакините излязоха напред при 13-10. Те успяха да увеличат преднината си до края и поведоха с 2-0 след 25-19.
В началото на третия гейм Етрополе показаха характер и поведоха с 8-2 точки. Изоставането на домакините беше солидно почти до самия край. При 14-20 на начален удар за „Ботев" застана Христо Петков, който затрудни посрещането, а тимът му постигна 5 поредни точки за 19-20. Домакините успяха да изравнят при 22-22, но този път „Етрополе" не допуснаха промяна във водачеството и спечелиха при 25-22.
Четвъртият сет започна по-силно за гостите, които отново излязоха напред 5-2, но „Ботев" бързо обърна резултата в своя полза за 9-7 като водеха до 18-18. „Етрополе" взе преднина при 20-18, но не успя да изравни геймовия резултат и загуби след 25-22.

„Софийски университет" 3-0 „Изгрев"
Във втория мач между тимовете от долната част на таблицата в Западната група на Висша лига „Софийски университет" надигра „Изгрев".
Мачът започна оспорвано (4-4; 7-7). Домакините поведоха 11-8 и не позволиха на противника да вземе превес и спечелиха с 25-16.
Вторият гейм започна силно за „Софийски университет" – 10-3, като момчетата на Петър Колев показаха категорична доминация за 25-8.
В началото третата част двата отбора си рамениха по няколко точки до 6-5, когато „Софийски университет" реализира 4 поредни точки за 10-5. Гостите от Ябланица показаха добра игра, но не успяха да надиграят съперника и загубиха след 25-22.
Класирането във Висша лига – група Запад се запазва след първия допълнителен кръг. Първи са „Миньор" с 10 победи и 30 точки, следвани от „Ботев" с 10 победи и 28 точки. „Етрополе" имат 9 победи и 26 точки, а „Звездец" заемат четвъртото място с 6 победи и 20 точки.

Без промени в класирането и във Висша лига – група „Изток" след изиграването на мачовете от 8ми кръг.

„Родопа" 1-3 „Черноморец Бяла 2008"
"Родопа" стартира с лека преднина 5-3, която бързо беше стопена 8-8. Последваха нови оспорвани минути. При изоставане 13-15 "Черноморец Бяла 2008" реализира 3 поредни за 16-15, но домакините отговориха със същото - 18-16.
Последва нов оспорван сет, в чието начало домакините имаха лека преднина 8-5. Последваха няколко изравнявания, но тимът на Родопа продължи да държи преднината в своя полза до 24-23, когато не успя да затвори гейма в своя полза, а гостите реализираха три поредни, за да го спечелят при 26-24.
В третата част "Черноморец Бяла 2008" продължиха с добрата игра и поведоха 8-4; 15-9. До края домакините не успяха да намалят това изоставане и загубиха при 17-25.
В началото на четвъртия гейм двата тима отново показаха, че няма да отстъпят лесно и играта вървеше точка за точка. При 9-9 след серия от 3 точки гостите взеха преднина - 12-9. До обрат не се стигна и така "Родопа" спечели с 25-20.

"Раковски 1964" 3-0 "Попово 09"
"Раковски 1964" победи "Попово 09" с 3-0 гейма.
Домакините стартираха "ударно" с 3-0. Тази разлика се запази до 8-5, когато след 7 поредни "Раковски 1964" поведе повече от убедително 15-5. Гостите не успяха да променят ситуацията и загубиха при 14-25.
Отборът на “Раковски 1964” започна втория гейм със 7-0. Голямата разлика не обезкуражи гостите, които не успяха да стопят изоставането си, но показаха, че ще се борят до края, който дойде при 25-16.
Третият гейм започна по-силно за гостите, които поведоха 6-3. Резултатът беше изравнен при 10-10, а при 12-12 домакините набраха преднина след 3 поредни точки, която не допуснаха да бъдае заличена до края и спечелиха след 25-18.

„Дунав" 3-0 „Арда"
Водачът в класирането „Дунав" победи за час тима на „Арда" Кърджали.
Мачът започна равностойно до 7-7, при което 5 поредни точки за домакините ги изведоха напред за 12-7. Те показаха доминация до края на гейма и поведоха с 1-0 след 25-18.
Вторият сет започна по идентичен начин, но този път преднината за домакините дойде малко по-рано – 10-6. И в тази част „Дунав" показа, че е по-добрият отбор на терена и спечели със същия резултат – 25-18.
В третия гейм домакините започнаха „ударно" – 4-1; 12-4. До края на гейма „Арда" не успя да промени резултата и отстъпи след 14-25.
Така водачи в класирането без загуба от 8 мача и 23 точки са „Дунав", следвани от „Раковски 1964" с 21 точки и 7 победи. На третото място е тимът на „Черноморец Бяла 2008" с 4 победи и 13 точки. „Родопа" са четвърти с 3 победи и 9 точки, а със същия брой победи, на точка по-малко на петото място са „Арда".  „Попово 09" остават на шестата позиция без победа до момента.
В следващия кръг на 25 февруари „Дунав" е домакин на „Родопа", „Арда" приема „Раковски 1964", а „Попово 09" гостува на „Черноморец Бяла 2008".