Интригата във Висшата лига се запазва до последния кръг
Възможно е разместване в класирането след последните сблъсъци следващата събота

Интригата за топ 8 на Висшата лига и участие в битката за влизане вЕфбет Супер Волей остава до края. Възможни са размествания и в двете групи впоследните сблъсъци следващата събота – 4 март.

„Дунав“ 3-0 „Родопа“
Водачът в класирането във Висша лига – група Изток, „Дунав“ продължипобедната серия с чист успех над „Родопа“.
Гостите стартираха с 2-0 точки, но лидерството им беше кратко – 3-3.При 4-5 последваха 8 поредни за „Дунав“ – 12-5. Преднината им не бешенамалена до края на гейма и те поведоха с 1-0 след 25-18.
Втората част започна по-силно за домакините. При 11-9 последва серияот 5 точки за тях – 16-9, а до края „Родопа“ реализира едва 5 точки изагуби при 25-14.
В третия гейм „Дунав“ продължиха със силните изяви и поведохаубедително – 12-4. „Родопа“ не се отказаха, но не успяха да променятситуацията и загубиха мача след 25-16.

„Арда“ 0-3 „Раковски 1964“
„Арда“ загуби като домакин срещу отбора на Севлиево – „Раковски 1964“.
Мачът започна равностойно като двата отбора си размениха водачествотоняколко пъти. При 12-12 „Арда“ поведе с 4 точки – 16-12, след коетопоследваха 10 точки за „Раковски 1964“ срещу 1 за домакините – 17-22.Гостите продължиха устрема си и затвориха гейма при 25-18.
„Раковски 1964“ поведоха и в началото на втората част – 4-1. До самиякрай на гейма „Арда“ бяха догонващият тим, но не успяха да излязатнапред и загубиха при 25-21.
Третият сет започна с 2 точки в актива на домакините, които веднагабяха „върнати“ от тима от Севлиево, и те поведоха при 5-3. „Арда“намалиха изоставането си при 11-12, но не успяха да вземат лидерствотои в крайна сметка гостите се поздравиха с победа с 3-0 след 25-17.

„Попово 09“ 0-3 „Черноморец Бяла 2008“
„Попово 09“ отново не успя да стигне до победа в редовния сезон наВисша лига – група Изток.
Домакините започнаха добре мача като поведоха 6-4; 10-7. Последваха 4поредни за гостите за 11-10, но „Попово 09“ веднага изравни. При 12-12нова серия от 3 точки даде възможност на „Черноморец Бяла 2008“ даповеде и не допусна промяна в лидерството до края на гейма, койтоспечели при 25-21.
Вторият гейм започна силно за гостите, които водеха със 7-3, нодомакините поведоха след серия от 5 точки – 8-7. Последва размяна наточки, но след 7 поредни за гостите за 15-9, те поведоха с 2-0 гейма след25-15.
Третата част започна оспорвано като водачеството в резултата бешеразменено няколко пъти. Геймът беше много интригуващ като и двата тимаимаха силни моменти. В крайна сметка „Черноморец Бяла 2008“ сепоздрави с победа с 3-0 гейма след 25-23.

Водачи в класирането остават „Дунав“, които нямат загуба до момента иимат 26 точки. Само с една загуба и 24 точки на второ място са„Раковски 1964“, а трети са „Черноморец Бяла 2008“ с 5 победи и 14точки. Четвърти са „Родопа“ с 3 победи и 9 точки. Със същия брой победи, но точка по-малко на петото място са „Арда“, а без победа напоследното място остават „Попово 09“.

В последния кръг в сблъсък за първото място се изправят отборите на„Дунав“ и „Раковски 1964“. „Арда“ гостува на „Черноморец Бяла 2008“като тимът от Кърджали има реален шанс да продължи в следващата фазапри победа.

Мачовете в топ 4 на Висша лига – група Запад отново предложиха наволейболните фенове силни емоции.

„Звездец“ 3-2 „Ботев“
„Ботев“ стартираха силно, повеждайки с 4-1. При 4-6 „Звездец“ наваксаизоставането си и поведе 8-6. При 8-8 силен сервис на Пламен Георгиевзатрудни посрещането и даде възможност на домакините да поведат с11-8. „Ботев" изравни за 12-12. Последваха силни минути на началенудар и за двата отбора и затруднено посрещане на съперника. В крайна сметка „Звездец“ допусна повече грешки в края на гейма, което доведе и до загубата му - 24-26.
Тимът на "Ботев" имаше тотален превес във втората част. Момчетата наМирослав Братанов реализираха 12 точки при само 2 за домакините -12-2. Тимът на "Звездец" не намери своя ритъм на игра и загуби при25-12.
Звездец започна третия гейм с изоставане от 1 точка, но силен началенудар на Манол Янев затрудни посрещането на "Ботев" и доведе до 5поредни точки в актива на домакините. При 5-1 последва добра атака загостите, ас на Братанов за намаляване на изоставането 5-3. Отборът отЛуковит беше близо до изравняването при 7-8, но силен сервис истабилна игра, както и множество грешки от страна на гостите, изведохадомакините напред, за да спечелят с 25-12.
Четвъртият гейм започна равностойно, но след 7-6 " Звездец" поведепо-убедително - 10-6. Грешките при гостуващия тим продължиха, а тимътот Горна Малина намери своето темпо и изравни геймовете след 25-14.
Тайбрекът започна силно за домакините, които водеха с 8-4 при смянатана полетата. И в този гейм гостите допуснаха повече грешки и загубихамача след 15-8.

„Етрополе“ 3-1 „Миньор“
Отборът на „Етрополе“ победи водача във временното класиране във Висшалига – група Запад „Миньор“.
Още в първите минути на мача стана ясно, че волейболните фенове щебъдат свидетели на битка за лидерство. Играта вървеше точка за точкадо 10-10, когато домакините отбелязаха 3 поредни – 13-10. „Миньор“изравни при 16-16 и поведе с 1. До 20-20 играта беше точка за точка,след което последваха 3 за гостите, които спечелиха гейма с 25-21.
Устремът на „Миньор“ продължи и в първите минути на втория сет 6-1.„Етрополе“ изравни при 8-8, последваха минути на размяна наводачеството няколко пъти до 13-13, след което домакините отбелязаха 4точки срещу  1 за 17-14. До ново равенство не се стигна и „Етрополе“победи след 25-20.
Домакините продължиха с резултатната игра и в началото на третия гейм,повеждайки с 6-2. „Миньор“ останаха догонващият тим през цялото времеи загубиха с 20-25.
Четвъртия гейм започна по идентичен начин – 6-2, но този път гоститеизравниха 7-7. „Етрополе“ отново поведе 10-7, а до ново равенство несе стигна и домакините се поздравиха с победа след 25-20.

„Сливнишки герой“ 3-0 „Софийски университет“
В оспорван мач със „Софийски университет“ отборът на „Сливнишки герой“си осигури важна победа в битката за оставане във Висшата лига.
Срещата стартира оспорвано - 4-4; 6-6; 11-11. Домакините успяха даповедат убедително в края – 20-14. Последваха 5 поредни точки загостите за 20-19 и изравняване на резултата при 21-21, но „Сливнишкигерой“ не изпуснаха водачеството и спечелиха гейма с 25-22.
Вторият гейм стартира идентично до 9-9, когато напред излезе отборътот София – 11-9. Преднината им беше заличена при 18-18. „Сливнишкигерой“ показа силна игра и в края на гейма обърна резултата в свояполза, за да спечели при 25-22.
„Софийски университет“ започна третата част с 3-0, но последваха 3 иза домакините. Гостите отново поведоха – 8-3 и успяха да задържатпреднината си до 15-15. Домакините обърнаха резултата в своя полза испечелиха мача след 25-21.

„Изгрев“ 3-0 „Септември про синема“
Домакините от Ябланица започнаха уверено мача като след 7-7 излязоханапред в резултат – 10-7 и така остана до края на гейма, койтоспечелиха с 25-20.
„Изгрев“ стартира с 6-0 втората част. Отборът на „Септември просинема“ не успя да навакса изоставането си и в крайна сметка загуби с16-25.
Интригата се върна в третия гейм като и двата отбора показаха добраигра. След 10-10 домакините излязоха напред с 2 точки, като успяха дазадържат преднината си до 16:16. Последваха нови интригуващи минути.„Изгрев“ пропуснаха мач-бол при 24-23, но успешно се възползваха отвтория си шанс и спечелиха мача след 26-24.

На 4 март „Етрополе“ ще опита да вземе реванш за загубения финал втурнира за Купа България – Висша лига от „Звездец“ в Етрополе, а„Миньор“ приема „Ботев“.
В допълнителния кръг на последните 4 отбора от групата „Софийскиуниверситет“ е домакин на „Септември про синема“, а „Изгрев“ ще приеме„Сливнишки герой“.