NVL Top League 2023/24

20 / mars 2024
"Дунав" на крачка от Ефбет Супер Волей

Отборът на "Дунав" продължава с увереност към първото място във Висшата лига, което гарантира участие в Ефбет Супер Волей.

Тимът от Русе победи като гост "Миньор" в първия финален мач между двата отбора с 3-1.

Двубоят стартира оспорвано, но след 7-7 "Дунав" пое контрола и спечели първия гейм с 25-15.

Във втората част тимът от Перник започна ударно с 5-0. Гостите успяха да стопят разликата при 10-11, но "Миньор" отново взе превес за 18-13. Въпреки изоставането си "Дунав" поведе при 21-20, но не успя да спре домакините, които изравниха след 25-23.

Последваха два гейма с оспорвано начало, но след 10-тата точка "Дунав" успяваха да натрупат преднина, която въпреки силни моменти, "Миньор" не можа да стопи.  Така русенци спечелиха и мача след 25-22 и 25-21.

Според правилата тази година във финалната фаза се играят две срещи при разменено гостуване. Ако има равенство в победите, двата отбора играят "златен гейм".

Втората финална среща е тази събота в Русе.