NVL Top League 2023/24

23 / mars 2024
Дунав е новият шампион във Висша лига!

Дунав Русе е новият шампион във Висша лига, след като в решаващ втори финален сблъсък срещу Миньор Перник, надделя над противника с 3-0 (25-13, 25-18, 25-21).

Така, тимът от крайдунавския град записа 21 поредни победи в първенството и освен титлата във втория ни ешалон за сезон 23/24, си спечели правото и от сезон 24/25 да се състезава сред най-добрите в Ефбет Супер Волей.

Това е втори голям успех за русенци през сезона, след като през месец януари те спечелиха и Money+ Купа България Висша лига.

За Миньор Перник шансът да се присъединят към елита все още е жив. Момчетата, водени от ст. треньор Мартин Михайлов, ще играят плейаут срещу 11-тия в редовния сезон от Ефбет Супер Волей - Марек Юнион Ивкони за квота сред 12-те топ отбора на България.

Дунав Русе 3-0 Миньор Перник

Дунав започна ударно в първия гейм, взимайки превес веднага след първия съдийски сигнал. Състезателите на Красимир Миронов не изпуснаха лидерската позиция и продължиха да контролират случващото се на терена (21-8). Гостите от Миньор Перник опитаха да се върнат в играта чрез успешна игра в центъра, играейки за своята чест в този гейм. Русенци обаче бяха безпощадни и затвориха при 25-13 в своя полза.

Вторият гейм стартира малко по-равнопоставено, като отборите започнаха да се преследват в резултата (3-2, 6-5). Дунав дръпна при 11-8, но след това перничани отново изравниха за 12-12, 13-13. В този момент обаче, русенци отново взеха инициативата, възползвайки се и от грешки на противника. Домакините повече “не погледнаха назад” в този гейм и с по-прецизна атака поведоха при 15-13, правейки комфортна преднина в своя полза (20-14) за крайното 25-18.

В последния, трети гейм, Миньор опита да върне интригата в двубоя, като двата отбора се преследваха в резултата в първите минути (4-5, 6-7, 11-10). Подкрепяни от феновете в препълнената зала “Дунав Русе”, местните състезалите отново успяха да намерят правилните волейболни отговори и поведоха със 17-13. Въпреки опитите на гостите за нещо повече, това не се случи и Дунав затвори гейма и мача при 25-21.