NVL Top League 2023/24

30 / mars 2024
Марек запазва мястото си в елита

Марек Юнион Ивкони ще продължи да се състезава сред най-добрите отбори в българския клубен волейбол, след като в мач-плейаут срещу Миньор Перник записа успех с 3-1 (25-23, 22-25, 25-18, 25-18).

Марек, който завърши на 11-то място в редовния сезон в Ефбет Супер Волей 23/24 трябваше да извоюва отново мястото си в елита, срещайки в решаващ двубой пернишкия тим, който пък финишира на второ място във Висша лига.

Марек Юнион Ивкони 3-1 Миньор Перник

В мача, изиграл се тази събота в столичната зала “Христо Ботев”, тимът на ст. треньора Найден Найденов, показа, че заслужава последния билет за Ефбет Супер Волей 24/25, надигравайки съперника и показвайки воля и характер в решаващи моменти.

Двубоят потръгна добре за Миньор Перник, които взеха превес в началото на първия гейм при 8 на 4 в своя полза. Перничани продължиха да контролират развоя на гейма до 18-16, когато Марек обърна нещата в своя полза и след серия от 4 точки поведе при 20-18. Въпреки опитите на Миньор да си върне лидерската позиция отново, Марек не позволи това да се случи и отвори гейма и мача в своя полза след 25-23.

Миньор обаче беше твърдо решен да покаже, че има пълното право да се бори за място в елита. Състезателите на Мартин Михайлов демонстрираха борбеност и макар че не успяха да “дръпнат” в резултата през целия гейм, след 21-21 взеха превес и изравниха геймовете за 1-1 след 25-22.

Това обаче допълнително мотивира тима на Марек, които в третия гейм засилиха своята игра и постепенно натрупаха точкова разлика за 25-18.

Без особени проблеми, състезателите на Найденов успяха да вземат и четвъртия гейм в своя полза, при същия резултат (25-18) след като доминираха напълно на игрището и показаха, че заслужават своето място в елита и през следващия сезон.