NVL Female 2019/20


  • 13/11/2019 - 17:30

    SLAVIA

    MARITZA

    0 - 3

    14/25  10/25  12/25

  • 15/11/2019 - 15:00

    SLAVIA

    PERUN

  • 15/11/2019 - 16:00

    BEROE

    MARITZA

    0 - 3

    17/25  11/25  20/25

  • 15/11/2019 - 16:00

    CSKA

    RAKOVSKI

    3 - 0

    25/13  25/19  25/23

  • 15/11/2019 - 18:00

    LEVSKI

    KAZANLAK

    3 - 0

    25/12  25/20  25/16

  • 22/11/2019 - 14:30

    SLAVIA

    LEVSKI

  • 23/11/2019 - 15:00

    PERUN

    RAKOVSKI

  • 23/11/2019 - 17:00

    MARITZA

    CSKA

  • 23/11/2019 - 18:00

    KAZANLAK

    BEROE

    
13/11/2019 - 17:30

SLAVIA

MARITZA

0 - 3

14/25  10/25  12/25

15/11/2019 - 15:00

SLAVIA

PERUN

15/11/2019 - 16:00

BEROE

MARITZA

0 - 3

17/25  11/25  20/25

15/11/2019 - 16:00

CSKA

RAKOVSKI

3 - 0

25/13  25/19  25/23

15/11/2019 - 18:00

LEVSKI

KAZANLAK

3 - 0

25/12  25/20  25/16

22/11/2019 - 14:30

SLAVIA

LEVSKI

23/11/2019 - 15:00

PERUN

RAKOVSKI

23/11/2019 - 17:00

MARITZA

CSKA

23/11/2019 - 18:00

KAZANLAK

BEROE

best scorer(points / sets)

#12

DarinaKumanova 5.11(46/9)

#18

KristinaYordanova 4.67(14/3)

#1

IvetaStanchulova 4.31(69/16)

#1

KremenaKamenova 4(4/1)

#2

VangeliaRachkovska 3.56(32/9)

best server(serve ace / sets)

#18

KristinaYordanova 1.33(4/3)

#3

PatrisiyaYoncheva 1(1/1)

#13

SavinaBozhilova 1(1/1)

#8

DesislavaNikolova 1(2/2)

#4

DariaGeorgieva 1(3/3)

best bloker(winning blocks / sets)

#1

KremenaKamenova 1(1/1)

#7

LoraKitipova 1(2/2)

#16

AlexandraMilanova 1(3/3)

#14

RadostinaMarinova 1(3/3)

#15

MariyaKrivoshiyska 0.67(2/3)

best scorer(points)

best server(serve ace)

best bloker(winning blocks)

reception - positivity %(perfect reception + reception) / all receptions

#1

KremenaKamenova 56%(5/9)

#15

ZhanaTodorova 56%(5/9)

#18

KristinaYordanova 56%(5/9)

#2

VangeliaRachkovska 50%(22/44)

#16

DaniNaydenova 44%(12/27)

attack - excellent %spike point / all spikes

#15

MariyaKrivoshiyska 70%(7/10)

#11

VictoriaGrigorova 67%(2/3)

#18

KristinaYordanova 67%(10/15)

#2

SelinSalim 58%(7/12)

#2

VangeliaRachkovska 46%(31/67)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Salim S.
(KAZANLAK)
MIDDLE B. 2  
Georgieva D.
(KAZANLAK)
SPIKER 1  
Yordanova K.
(KAZANLAK)

SPIKER 2  
Stanchulova I.
(CSKA)
MIDDLE B. 1  
Krivoshiyska M.
(KAZANLAK)
SETTER 1  
Todeva D.
(KAZANLAK)
LIBERO 1  
Beletsova K.
(CSKA)
  • LIBERO 2  
    Petrova K.
    (LEVSKI)
  • SETTER 2  
    Koleva A.
    (KAZANLAK)
  • MIDDLE B. 3  
    Cross J.
    (MARITZA)
  • MIDDLE B. 4  
    Saykova A.
    (CSKA)
  • OPPOSITE 2  
    Neykova P.
    (CSKA)
  • SPIKER 3  
    Milanova A.
    (MARITZA)
  • SPIKER 4  
    Kirova R.
    (KAZANLAK)

Standing

PR

  

Won

Points

MARITZA

5

15

LEVSKI

4

12

CSKA

4

10

KAZANLAK

3

7

BEROE

2

7

RAKOVSKI

1

4

SLAVIA

0

2

PERUN

0

0

Standing

PR

Preliminary Round Preliminary Round Standing
TeamRanking PointsMatchesSetsPointsResults BreakdownSet RatioPoint RatioPenalty
  PlayedWonLostWonLostWonLost3-03-13-22-31-30-3   

MARITZA

15

5

5

0

15

0

375

222

5

0

0

0

0

0

-

1.689

-

LEVSKI

12

5

4

1

12

3

357

269

4

0

0

0

0

1

4.00

1.327

-

CSKA

10

5

4

1

12

7

415

365

2

0

2

0

0

1

1.71

1.137

-

KAZANLAK

7

5

3

2

9

10

388

385

1

0

2

0

0

2

0.90

1.008

-

BEROE

7

5

2

3

8

9

361

370

2

0

0

1

0

2

0.89

0.976

-

RAKOVSKI

4

5

1

4

5

12

320

399

1

0

0

1

0

3

0.42

0.802

-

SLAVIA

2

4

0

4

4

12

301

359

0

0

0

2

0

2

0.33

0.838

-

PERUN

0

4

0

4

0

12

152

300

0

0

0

0

0

4

0.00

0.507

-




Preliminary Round Preliminary Round Standing Results Breakdown

Results Breakdown

Preliminary Round

Guest Team

BEROE

CSKA

KAZANLA

LEVSKI

MARITZA

PERUN

RAKOVSK

SLAVIA

Home Team

BEROE (BEROE)

2 - 3

0 - 3

CSKA (CSKA)

0 - 3

3 - 0

KAZANLAK (KAZANLA)

0 - 3

3 - 0

3 - 2

3 - 2

LEVSKI (LEVSKI)

3 - 0

3 - 0

3 - 0

MARITZA (MARITZA)

3 - 0

PERUN (PERUN)

0 - 3

0 - 3

0 - 3

RAKOVSKI (RAKOVSK)

0 - 3

3 - 0

SLAVIA (SLAVIA)

2 - 3

0 - 3

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Salim S.
(KAZANLAK)
MIDDLE B. 2  
Georgieva D.
(KAZANLAK)
SPIKER 1  
Yordanova K.
(KAZANLAK)

SPIKER 2  
Stanchulova I.
(CSKA)
MIDDLE B. 1  
Krivoshiyska M.
(KAZANLAK)
SETTER 1  
Todeva D.
(KAZANLAK)
LIBERO 1  
Beletsova K.
(CSKA)
  • LIBERO 2  
    Petrova K.
    (LEVSKI)
  • SETTER 2  
    Koleva A.
    (KAZANLAK)
  • MIDDLE B. 3  
    Cross J.
    (MARITZA)
  • MIDDLE B. 4  
    Saykova A.
    (CSKA)
  • OPPOSITE 2  
    Neykova P.
    (CSKA)
  • SPIKER 3  
    Milanova A.
    (MARITZA)
  • SPIKER 4  
    Kirova R.
    (KAZANLAK)

DREAM TEAM

OPPOSITE 1  
Salim S.
(KAZANLAK)
MIDDLE B. 2  
Georgieva D.
(KAZANLAK)
SPIKER 1  
Yordanova K.
(KAZANLAK)

SPIKER 2  
Stanchulova I.
(CSKA)
MIDDLE B. 1  
Krivoshiyska M.
(KAZANLAK)
SETTER 1  
Todeva D.
(KAZANLAK)
LIBERO 1  
Beletsova K.
(CSKA)
LIBERO 2  
Petrova K.
(LEVSKI)
SETTER 2  
Koleva A.
(KAZANLAK)
MIDDLE B. 3  
Cross J.
(MARITZA)
SPIKER 3  
Milanova A.
(MARITZA)
MIDDLE B. 4  
Saykova A.
(CSKA)
SPIKER 4  
Kirova R.
(KAZANLAK)
OPPOSITE 2  
Neykova P.
(CSKA)