NVL Female 2019/20

NVL Female 2019/20

select
Preliminary Round Preliminary Round Matches

1st Round

25/10/2019 - 14:00

Siconco

25/10/2019 - 14:00

25/10/2019 - 14:00

LEVSKI

3 - 0

BEROE

Yovchev Konstantin
Todorov Milan

25/10/2019 - 14:00

3 - 0

LEVSKI

BEROE

25/10/2019 - 17:00

Panayot Pondalov

25/10/2019 - 17:00

25/10/2019 - 17:00

SLAVIA

2 - 3

CSKA

Lazarova Milena
Vasilev Yanislav

25/10/2019 - 17:00

2 - 3

SLAVIA

CSKA

26/10/2019 - 15:00

Bagira

26/10/2019 - 15:00

26/10/2019 - 15:00

PERUN

0 - 3

MARITZA

Varbanov Atanas
Yanev Hristo

26/10/2019 - 15:00

0 - 3

PERUN

MARITZA

26/10/2019 - 18:00

Bagira

26/10/2019 - 18:00

26/10/2019 - 18:00

KAZANLAK

3 - 2

RAKOVSKI

Yanev Hristo
Varbanov Atanas

26/10/2019 - 18:00

3 - 2

KAZANLAK

RAKOVSKI



XT1

12/12/2019 - 16:00

Bagira

12/12/2019 - 16:00

12/12/2019 - 16:00

MARITZA

3 - 0

PERUN

Stamatov Konstantin
Manolov Krasimir

12/12/2019 - 16:00

3 - 0

MARITZA

PERUN

12/12/2019 - 16:00

Hristo Botev

12/12/2019 - 16:00

12/12/2019 - 16:00

LEVSKI

3 - 0

RAKOVSKI

Sokolov Mario
Vasilev Yanislav

12/12/2019 - 16:00

3 - 0

LEVSKI

RAKOVSKI

12/12/2019 - 18:30

Bagira

12/12/2019 - 18:30

12/12/2019 - 18:30

BEROE

3 - 0

KAZANLAK

Manolov Krasimir
Stamatov Konstantin

12/12/2019 - 18:30

3 - 0

BEROE

KAZANLAK

12/12/2019 - 18:30

Hristo Botev

12/12/2019 - 18:30

12/12/2019 - 18:30

CSKA

3 - 0

SLAVIA

Vasilev Yanislav
Sokolov Mario

12/12/2019 - 18:30

3 - 0

CSKA

SLAVIA

13/12/2019 - 16:00

Bagira

13/12/2019 - 16:00

13/12/2019 - 16:00

MARITZA

3 - 0

BEROE

Stanimirov Velislav
Atanasov Danail

13/12/2019 - 16:00

3 - 0

MARITZA

BEROE

13/12/2019 - 16:00

Hristo Botev

13/12/2019 - 16:00

13/12/2019 - 16:00

RAKOVSKI

3 - 2

SLAVIA

Kirkorov Stepan
Petrov Lyubomir

13/12/2019 - 16:00

3 - 2

RAKOVSKI

SLAVIA

13/12/2019 - 18:30

Bagira

13/12/2019 - 18:30

13/12/2019 - 18:30

PERUN

0 - 3

KAZANLAK

Atanasov Danail
Stanimirov Velislav

13/12/2019 - 18:30

0 - 3

PERUN

KAZANLAK

13/12/2019 - 18:30

Hristo Botev

13/12/2019 - 18:30

13/12/2019 - 18:30

LEVSKI

2 - 3

CSKA

Petrov Lyubomir
Kirkorov Stepan

13/12/2019 - 18:30

2 - 3

LEVSKI

CSKA

14/12/2019 - 16:00

Bagira

14/12/2019 - 16:00

14/12/2019 - 16:00

BEROE

3 - 0

PERUN

Yanev Nikola
Stoyanov Stefan

14/12/2019 - 16:00

3 - 0

BEROE

PERUN

14/12/2019 - 16:00

Hristo Botev

14/12/2019 - 16:00

14/12/2019 - 16:00

CSKA

3 - 0

RAKOVSKI

Tsvetkov Ivan
Kolev Nikolay

14/12/2019 - 16:00

3 - 0

CSKA

RAKOVSKI

14/12/2019 - 18:30

Bagira

14/12/2019 - 18:30

14/12/2019 - 18:30

KAZANLAK

0 - 3

MARITZA

Stoyanov Stefan
Yanev Nikola

14/12/2019 - 18:30

0 - 3

KAZANLAK

MARITZA

14/12/2019 - 18:30

Hristo Botev

14/12/2019 - 18:30

14/12/2019 - 18:30

SLAVIA

0 - 3

LEVSKI

Kolev Nikolay
Tsvetkov Ivan

14/12/2019 - 18:30

0 - 3

SLAVIA

LEVSKI



2nd Round

01/11/2019 - 15:00

Bagira

01/11/2019 - 15:00

01/11/2019 - 15:00

PERUN

0 - 3

BEROE

Stanimirov Velislav
Atanasov Danail

01/11/2019 - 15:00

0 - 3

PERUN

BEROE

01/11/2019 - 18:00

Bagira

01/11/2019 - 18:00

01/11/2019 - 18:00

KAZANLAK

0 - 3

MARITZA

Atanasov Danail
Stanimirov Velislav

01/11/2019 - 18:00

0 - 3

KAZANLAK

MARITZA

01/11/2019 - 18:30

Hristo Botev

01/11/2019 - 18:30

01/11/2019 - 18:30

CSKA

0 - 3

LEVSKI

Yanakiev Martin
Georgiev Georgi A.

01/11/2019 - 18:30

0 - 3

CSKA

LEVSKI

02/11/2019 - 17:00

Mladost

02/11/2019 - 17:00

02/11/2019 - 17:00

RAKOVSKI

3 - 0

SLAVIA

Donchev Asen
Dankov Todor

02/11/2019 - 17:00

3 - 0

RAKOVSKI

SLAVIA



3rd Round

06/11/2019 - 17:30

Siconco

06/11/2019 - 17:30

06/11/2019 - 17:30

LEVSKI

3 - 0

RAKOVSKI

Salabashyan Hari
Tsvetkov Ivan

06/11/2019 - 17:30

3 - 0

LEVSKI

RAKOVSKI

06/11/2019 - 18:00

Bagira

06/11/2019 - 18:00

06/11/2019 - 18:00

KAZANLAK

3 - 0

PERUN

Dimitrov Ivan
Zhelev Boyan

06/11/2019 - 18:00

3 - 0

KAZANLAK

PERUN

06/11/2019 - 18:00

Ivan Vazov

06/11/2019 - 18:00

06/11/2019 - 18:00

BEROE

2 - 3

CSKA

Yanev Hristo
Angelov Angel

06/11/2019 - 18:00

2 - 3

BEROE

CSKA

13/11/2019 - 17:30

Hristo Botev

13/11/2019 - 17:30

13/11/2019 - 17:30

SLAVIA

0 - 3

MARITZA

Vasilev Yanislav
Dimitrova Ivona

13/11/2019 - 17:30

0 - 3

SLAVIA

MARITZA



4th Round

09/11/2019 - 17:00

Mladost

09/11/2019 - 17:00

09/11/2019 - 17:00

RAKOVSKI

0 - 3

BEROE

Karabashev Elin
Dushkov Borislav

09/11/2019 - 17:00

0 - 3

RAKOVSKI

BEROE

09/11/2019 - 18:00

Kolodrum

09/11/2019 - 18:00

09/11/2019 - 18:00

MARITZA

3 - 0

LEVSKI

Donchev Steliyan
Durev Ivan

09/11/2019 - 18:00

3 - 0

MARITZA

LEVSKI

10/11/2019 - 15:00

Bagira

10/11/2019 - 15:00

10/11/2019 - 15:00

PERUN

0 - 3

CSKA

Ginev Pavel
Vinaliev Aleksandar

10/11/2019 - 15:00

0 - 3

PERUN

CSKA

10/11/2019 - 18:00

Bagira

10/11/2019 - 18:00

10/11/2019 - 18:00

KAZANLAK

3 - 2

SLAVIA

Vinaliev Aleksandar
Ginev Pavel

10/11/2019 - 18:00

3 - 2

KAZANLAK

SLAVIA



5th Round

15/11/2019 - 15:00

Hristo Botev

15/11/2019 - 15:00

15/11/2019 - 15:00

SLAVIA

3 - 0

PERUN

Mitkova Bozhidara
Dimitrova Ivona

15/11/2019 - 15:00

3 - 0

SLAVIA

PERUN

15/11/2019 - 16:00

Ivan Vazov

15/11/2019 - 16:00

15/11/2019 - 16:00

BEROE

0 - 3

MARITZA

Karabashev Elin
Stanimirov Velislav

15/11/2019 - 16:00

0 - 3

BEROE

MARITZA

15/11/2019 - 16:00

Vasil SImov

15/11/2019 - 16:00

15/11/2019 - 16:00

CSKA

3 - 0

RAKOVSKI

Penkov Iliya
Lazarova Milena

15/11/2019 - 16:00

3 - 0

CSKA

RAKOVSKI

15/11/2019 - 18:00

Hristo Botev

15/11/2019 - 18:00

15/11/2019 - 18:00

LEVSKI

3 - 0

KAZANLAK

Salabashyan Hari
Kirkorov Stepan

15/11/2019 - 18:00

3 - 0

LEVSKI

KAZANLAK



6th Round

22/11/2019 - 14:30

Panayot Pondalov

22/11/2019 - 14:30

22/11/2019 - 14:30

SLAVIA

1 - 3

LEVSKI

Kirkorov Stepan
Sirakov Lyubomir

22/11/2019 - 14:30

1 - 3

SLAVIA

LEVSKI

23/11/2019 - 15:00

Bagira

23/11/2019 - 15:00

23/11/2019 - 15:00

PERUN

0 - 3

RAKOVSKI

Ganchev Georgi
Donchev Asen

23/11/2019 - 15:00

0 - 3

PERUN

RAKOVSKI

23/11/2019 - 17:00

Kolodrum

23/11/2019 - 17:00

23/11/2019 - 17:00

MARITZA

3 - 0

CSKA

Cholakov Nikolay
Parvanova Vanya

23/11/2019 - 17:00

3 - 0

MARITZA

CSKA

23/11/2019 - 18:00

Bagira

23/11/2019 - 18:00

23/11/2019 - 18:00

KAZANLAK

1 - 3

BEROE

Donchev Asen
Ganchev Georgi

23/11/2019 - 18:00

1 - 3

KAZANLAK

BEROE



7th Round

29/11/2019 - 16:00

Vasil SImov

29/11/2019 - 16:00

29/11/2019 - 16:00

CSKA

3 - 0

KAZANLAK

Lazarova Vesela
Sokolov Mario

29/11/2019 - 16:00

3 - 0

CSKA

KAZANLAK

29/11/2019 - 17:30

Siconco

29/11/2019 - 17:30

29/11/2019 - 17:30

LEVSKI

3 - 0

PERUN

Vasilev Yanislav
Yovchev Konstantin

29/11/2019 - 17:30

3 - 0

LEVSKI

PERUN

29/11/2019 - 18:00

Ivan Vazov

29/11/2019 - 18:00

29/11/2019 - 18:00

BEROE

2 - 3

SLAVIA

Dankov Todor
Marev Chavdar

29/11/2019 - 18:00

2 - 3

BEROE

SLAVIA

30/11/2019 - 17:00

Mladost

30/11/2019 - 17:00

30/11/2019 - 17:00

RAKOVSKI

0 - 3

MARITZA

Yanev Nikola
Stoyanov Stefan

30/11/2019 - 17:00

0 - 3

RAKOVSKI

MARITZA



8th Round

24/01/2020 - 16:00

Vasil SImov

24/01/2020 - 16:00

24/01/2020 - 16:00

CSKA

3 - 0

SLAVIA

Petrov Lyubomir
Vasilev Yanislav

24/01/2020 - 16:00

3 - 0

CSKA

SLAVIA

24/01/2020 - 18:00

Ivan Vazov

24/01/2020 - 18:00

24/01/2020 - 18:00

BEROE

2 - 3

LEVSKI

Cholakov Nikolay
Dimitrov Ivan

24/01/2020 - 18:00

2 - 3

BEROE

LEVSKI

25/01/2020 - 17:00

Mladost

25/01/2020 - 17:00

25/01/2020 - 17:00

RAKOVSKI

3 - 0

KAZANLAK

Ganchev Georgi
Dankov Todor

25/01/2020 - 17:00

3 - 0

RAKOVSKI

KAZANLAK

26/01/2020 - 14:30

Kolodrum

26/01/2020 - 14:30

26/01/2020 - 14:30

MARITZA

3 - 0

PERUN

Seganov Radoslav
Durev Ivan

26/01/2020 - 14:30

3 - 0

MARITZA

PERUN



9th Round

31/01/2020 - 15:00

Hristo Botev

31/01/2020 - 15:00

31/01/2020 - 15:00

SLAVIA

3 - 2

RAKOVSKI

Petrov Lyubomir
Vasilev Yanislav

31/01/2020 - 15:00

3 - 2

SLAVIA

RAKOVSKI

31/01/2020 - 18:00

Ivan Vazov

31/01/2020 - 18:00

31/01/2020 - 18:00

BEROE

3 - 0

PERUN

Stamatov Konstantin
Manolov Krasimir

31/01/2020 - 18:00

3 - 0

BEROE

PERUN

01/02/2020 - 18:00

Kolodrum

01/02/2020 - 18:00

01/02/2020 - 18:00

MARITZA

3 - 0

KAZANLAK

Karabashev Elin
Dushkov Borislav

01/02/2020 - 18:00

3 - 0

MARITZA

KAZANLAK

02/02/2020 - 18:00

Hristo Botev

02/02/2020 - 18:00

02/02/2020 - 18:00

LEVSKI

3 - 0

CSKA

Momirov Ivan
Stoyanov Kiril