Bulgaria Cup 2020

Bulgaria Cup 2019

select
Bulgaria Cup 2020 Bulgaria Cup 2020 Matches

1st Round

19/11/2019 - 19:00

Stroitel

19/11/2019 - 19:00

19/11/2019 - 19:00

LOKOMOTIV PLD

0 - 3

ZVEZDETS

Donchev Steliyan
Ganchev Georgi

19/11/2019 - 19:00

0 - 3

LOKOMOTIV PLD

ZVEZDETS

20/11/2019 - 15:30

Mladost

20/11/2019 - 15:30

20/11/2019 - 15:30

DEYA SPORT

3 - 0

GRAD

Marinov Ivaylo
Dimov Milen

20/11/2019 - 15:30

3 - 0

DEYA SPORT

GRAD

20/11/2019 - 16:00

SU Hristo Botev

20/11/2019 - 16:00

20/11/2019 - 16:00

BOTEV IHTIMAN

3 - 1

SLIVNISHKI GEROY

Ivanov Simeon
Donchev Asen

20/11/2019 - 16:00

3 - 1

BOTEV IHTIMAN

SLIVNISHKI GEROY

20/11/2019 - 18:00

Ivan Vazov

20/11/2019 - 18:00

20/11/2019 - 18:00

BEROE 2016

3 - 0

CHERNOMORETS BYALA 2008

Angelov Angel
Yanev Hristo

20/11/2019 - 18:00

3 - 0

BEROE 2016

CHERNOMORETS BYALA 2008

20/11/2019 - 18:00

Dan Kolov

20/11/2019 - 18:00

20/11/2019 - 18:00

RAKOVSKI 1964

0 - 3

VICTORIYA VOLLEY

Cholakov Nikolay
Parvanova Vanya

20/11/2019 - 18:00

0 - 3

RAKOVSKI 1964

VICTORIYA VOLLEY

20/11/2019 - 19:00

Boris Gyuderov

20/11/2019 - 19:00

20/11/2019 - 19:00

MINYOR

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

Kotev Vladimir
Vasilev Yanislav

20/11/2019 - 19:00

3 - 0

MINYOR

TETEVEN VOLLEY

20/11/2019 - 19:00

Chavdar

20/11/2019 - 19:00

20/11/2019 - 19:00

ETROPOLE

3 - 1

TSAREVO

Petrov Lyubomir
Sirakov Lyubomir

20/11/2019 - 19:00

3 - 1

ETROPOLE

TSAREVO

20/11/2019 - 20:00

Siconco

20/11/2019 - 20:00

20/11/2019 - 20:00

LYULIN

1 - 3

BOTEV LUKOVIT

Stoyanov Kiril
Yotinski Krasimir

20/11/2019 - 20:00

1 - 3

LYULIN

BOTEV LUKOVIT



2nd Round

27/11/2019 - 15:00

Mladost

27/11/2019 - 15:00

27/11/2019 - 15:00

DEYA SPORT

3 - 0

ETROPOLE

Marinov Ivaylo
Dimov Milen

27/11/2019 - 15:00

3 - 0

DEYA SPORT

ETROPOLE

27/11/2019 - 18:00

Ivan Vazov

27/11/2019 - 18:00

27/11/2019 - 18:00

BEROE 2016

2 - 3

ZVEZDETS

Atanasov Danail
Stanimirov Velislav

27/11/2019 - 18:00

2 - 3

BEROE 2016

ZVEZDETS

27/11/2019 - 19:00

SU Hristo Botev

27/11/2019 - 19:00

27/11/2019 - 19:00

BOTEV IHTIMAN

1 - 3

MINYOR

Radulovski Svetoslav
Boyadzhiev Georgi

27/11/2019 - 19:00

1 - 3

BOTEV IHTIMAN

MINYOR

27/11/2019 - 19:00

Hristo Botev

27/11/2019 - 19:00

27/11/2019 - 19:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 1

VICTORIYA VOLLEY

Barev Stoyan
Georgiev Georgi A.

27/11/2019 - 19:00

3 - 1

BOTEV LUKOVIT

VICTORIYA VOLLEY



3rd Round

03/12/2019 - 18:00

Arpezos

03/12/2019 - 18:00

03/12/2019 - 18:00

ARDA

0 - 3

MAREK UNION IVKONI

Harizanov Petar
Marev Chavdar

03/12/2019 - 18:00

0 - 3

ARDA

MAREK UNION IVKONI

03/12/2019 - 18:00

Panayot Pondalov

03/12/2019 - 18:00

03/12/2019 - 18:00

SLAVIA

0 - 3

MONTANA VOLLEY

Barev Stoyan
Yanakiev Martin

03/12/2019 - 18:00

0 - 3

SLAVIA

MONTANA VOLLEY

03/12/2019 - 18:30

Universiada

03/12/2019 - 18:30

03/12/2019 - 18:30

LEVSKI - SOFIA

3 - 2

CSKA

Sirakov Lyubomir
Georgiev Iliyan

03/12/2019 - 18:30

3 - 2

LEVSKI - SOFIA

CSKA

03/12/2019 - 19:00

Boris Gyuderov

03/12/2019 - 19:00

03/12/2019 - 19:00

MINYOR

0 - 3

HEBAR-PAZARDZHIK

Salabashyan Hari
Yotinski Krasimir

03/12/2019 - 19:00

0 - 3

MINYOR

HEBAR-PAZARDZHIK

03/12/2019 - 19:30

Hristo Botev

03/12/2019 - 19:30

03/12/2019 - 19:30

BOTEV LUKOVIT

3 - 1

PIRIN

Momirov Ivan
Penkov Iliya

03/12/2019 - 19:30

3 - 1

BOTEV LUKOVIT

PIRIN

04/12/2019 - 16:00

Mladost

04/12/2019 - 16:00

04/12/2019 - 16:00

NEFTOHIMIK 2010

3 - 0

CHERNO MORE BASK

Mitev Ignat
Angelov Angel

04/12/2019 - 16:00

3 - 0

NEFTOHIMIK 2010

CHERNO MORE BASK

04/12/2019 - 18:30

Mladost

04/12/2019 - 18:30

04/12/2019 - 18:30

DEYA SPORT

0 - 3

DOBRUDZHA 07

Parvanova Vanya
Yanev Hristo

04/12/2019 - 18:30

0 - 3

DEYA SPORT

DOBRUDZHA 07

05/12/2019 - 19:00

Gorna Malina Arena

05/12/2019 - 19:00

05/12/2019 - 19:00

ZVEZDETS

0 - 3

DUNAV

Dobrev Dobromir
Kotev Vladimir

05/12/2019 - 19:00

0 - 3

ZVEZDETS

DUNAV



Finals

17/01/2020 - 12:15

Mladost

17/01/2020 - 12:15

17/01/2020 - 12:15

BOTEV LUKOVIT

0 - 3

MONTANA VOLLEY

Parvanova Vanya
Mitev Ignat

17/01/2020 - 12:15

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

MONTANA VOLLEY

17/01/2020 - 15:00

Mladost

17/01/2020 - 15:00

17/01/2020 - 15:00

LEVSKI - SOFIA

0 - 3

HEBAR-PAZARDZHIK

Mitev Ignat
Parvanova Vanya

17/01/2020 - 15:00

0 - 3

LEVSKI - SOFIA

HEBAR-PAZARDZHIK

17/01/2020 - 17:45

Mladost

17/01/2020 - 17:45

17/01/2020 - 17:45

NEFTOHIMIK 2010

3 - 0

MAREK UNION IVKONI

Varbanov Atanas
Sirakov Lyubomir

17/01/2020 - 17:45

3 - 0

NEFTOHIMIK 2010

MAREK UNION IVKONI

17/01/2020 - 20:30

Mladost

17/01/2020 - 20:30

17/01/2020 - 20:30

DUNAV

1 - 3

DOBRUDZHA 07

Sirakov Lyubomir
Varbanov Atanas

17/01/2020 - 20:30

1 - 3

DUNAV

DOBRUDZHA 07

18/01/2020 - 16:00

Mladost

18/01/2020 - 16:00

18/01/2020 - 16:00

MONTANA VOLLEY

1 - 3

HEBAR-PAZARDZHIK

Yovchev Konstantin
Dobrev Dobromir

18/01/2020 - 16:00

1 - 3

MONTANA VOLLEY

HEBAR-PAZARDZHIK

18/01/2020 - 19:00

Mladost

18/01/2020 - 19:00

18/01/2020 - 19:00

NEFTOHIMIK 2010

3 - 0

DOBRUDZHA 07

Georgiev Iliyan
Vinaliev Aleksandar

18/01/2020 - 19:00

3 - 0

NEFTOHIMIK 2010

DOBRUDZHA 07

19/01/2020 - 18:30

Mladost

19/01/2020 - 18:30

19/01/2020 - 18:30

HEBAR-PAZARDZHIK

3 - 0

NEFTOHIMIK 2010

Yordanov Borislav
Ivanov Simeon

19/01/2020 - 18:30

3 - 0

HEBAR-PAZARDZHIK

NEFTOHIMIK 2010