NVL Top League 2019/20

NVL Top League 2019/20

select
Top League Pool A Top League Pool A Matches

1st Round

26/10/2019 - 17:00

SU Hristo Botev

26/10/2019 - 17:00

26/10/2019 - 17:00

BOTEV IHTIMAN

0 - 3

TETEVEN VOLLEY

Kotev Vladimir
Mitkova Bozhidara

26/10/2019 - 17:00

0 - 3

BOTEV IHTIMAN

TETEVEN VOLLEY

26/10/2019 - 18:00

Gorna Malina Arena

26/10/2019 - 18:00

26/10/2019 - 18:00

ZVEZDETS

1 - 3

LYULIN

Petrov Lyubomir
Stoyanov Kiril

26/10/2019 - 18:00

1 - 3

ZVEZDETS

LYULIN

26/10/2019 - 18:00

Hristo Botev

26/10/2019 - 18:00

26/10/2019 - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

GRAD

Ivanov Ivaylo
Lazarova Vesela

26/10/2019 - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

GRAD

26/10/2019 - 19:00

Chavdar

26/10/2019 - 19:00

26/10/2019 - 19:00

ETROPOLE

0 - 3

MINYOR

Durev Ivan
Seganov Radoslav

26/10/2019 - 19:00

0 - 3

ETROPOLE

MINYOR



2nd Round

02/11/2019 - 17:00

Belogradchik

02/11/2019 - 17:00

02/11/2019 - 17:00

GRAD

3 - 1

ZVEZDETS

Grigorov Nikolay
V. Ivanov Ivaylo

02/11/2019 - 17:00

3 - 1

GRAD

ZVEZDETS

02/11/2019 - 18:00

Arena Slivnitsa

02/11/2019 - 18:00

02/11/2019 - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Kotev Vladimir
Yotinski Krasimir

02/11/2019 - 18:00

0 - 3

SLIVNISHKI GEROY

BOTEV LUKOVIT

02/11/2019 - 18:00

Siconco

02/11/2019 - 18:00

02/11/2019 - 18:00

LYULIN

0 - 3

MINYOR

Marev Chavdar
Lazarova Milena

02/11/2019 - 18:00

0 - 3

LYULIN

MINYOR

02/11/2019 - 18:00

Chavdar

02/11/2019 - 18:00

02/11/2019 - 18:00

ETROPOLE

2 - 3

BOTEV IHTIMAN

Boyadzhiev Georgi
Radulovski Svetoslav

02/11/2019 - 18:00

2 - 3

ETROPOLE

BOTEV IHTIMAN



3rd Round

08/11/2019 - 00:00

Boris Gyuderov

08/11/2019 - 00:00

08/11/2019 - 00:00

MINYOR

3 - 1

GRAD

Petrov Lyubomir
Kolev Nikolay

08/11/2019 - 00:00

3 - 1

MINYOR

GRAD

09/11/2019 - 00:00

Benkovski

09/11/2019 - 00:00

09/11/2019 - 00:00

TETEVEN VOLLEY

3 - 0

ETROPOLE

Dimitrov Krasimir
Grigorov Nikolay

09/11/2019 - 00:00

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

ETROPOLE

09/11/2019 - 17:00

SU Hristo Botev

09/11/2019 - 17:00

09/11/2019 - 17:00

BOTEV IHTIMAN

0 - 3

LYULIN

Georgiev Georgi A.
Kirkorov Stepan

09/11/2019 - 17:00

0 - 3

BOTEV IHTIMAN

LYULIN

09/11/2019 - 18:00

Gorna Malina Arena

09/11/2019 - 18:00

09/11/2019 - 18:00

ZVEZDETS

3 - 0

SLIVNISHKI GEROY

Sokolov Mario
Vasilev Yanislav

09/11/2019 - 18:00

3 - 0

ZVEZDETS

SLIVNISHKI GEROY



4th Round

15/11/2019 - 18:00

Siconco

15/11/2019 - 18:00

15/11/2019 - 18:00

LYULIN

1 - 3

TETEVEN VOLLEY

Momirov Ivan
Georgiev Georgi A.

15/11/2019 - 18:00

1 - 3

LYULIN

TETEVEN VOLLEY

16/11/2019 - 17:00

Belogradchik

16/11/2019 - 17:00

16/11/2019 - 17:00

GRAD

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Milev Miroslav
Dimitrov Krasimir

16/11/2019 - 17:00

3 - 0

GRAD

BOTEV IHTIMAN

16/11/2019 - 18:00

Hristo Botev

16/11/2019 - 18:00

16/11/2019 - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 2

ZVEZDETS

Kolev Nikolay
Yotinski Krasimir

16/11/2019 - 18:00

3 - 2

BOTEV LUKOVIT

ZVEZDETS

16/11/2019 - 18:00

Arena Slivnitsa

16/11/2019 - 18:00

16/11/2019 - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

3 - 2

MINYOR

Lazarova Vesela
Kotev Vladimir

16/11/2019 - 18:00

3 - 2

SLIVNISHKI GEROY

MINYOR



5th Round

23/11/2019 - 14:00

Boris Gyuderov

23/11/2019 - 14:00

23/11/2019 - 14:00

MINYOR

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Kotev Vladimir
Dobrev Dobromir

23/11/2019 - 14:00

0 - 3

MINYOR

BOTEV LUKOVIT

23/11/2019 - 17:00

SU Hristo Botev

23/11/2019 - 17:00

23/11/2019 - 17:00

BOTEV IHTIMAN

3 - 1

SLIVNISHKI GEROY

Durev Ivan
Boyadzhiev Georgi

23/11/2019 - 17:00

3 - 1

BOTEV IHTIMAN

SLIVNISHKI GEROY

23/11/2019 - 18:00

Benkovski

23/11/2019 - 18:00

23/11/2019 - 18:00

TETEVEN VOLLEY

0 - 3

GRAD

Mitkova Bozhidara
Dimitrova Ivona

23/11/2019 - 18:00

0 - 3

TETEVEN VOLLEY

GRAD

23/11/2019 - 18:00

Chavdar

23/11/2019 - 18:00

23/11/2019 - 18:00

ETROPOLE

1 - 3

LYULIN

Yotinski Krasimir
Georgiev Georgi A.

23/11/2019 - 18:00

1 - 3

ETROPOLE

LYULIN



6th Round

29/11/2019 - 18:00

Belogradchik

29/11/2019 - 18:00

29/11/2019 - 18:00

GRAD

3 - 0

ETROPOLE

Dimitrov Krasimir
Milev Miroslav

29/11/2019 - 18:00

3 - 0

GRAD

ETROPOLE

29/11/2019 - 19:00

Boris Gyuderov

29/11/2019 - 19:00

29/11/2019 - 19:00

MINYOR

3 - 1

ZVEZDETS

Durev Ivan
Seganov Radoslav

29/11/2019 - 19:00

3 - 1

MINYOR

ZVEZDETS

30/11/2019 - 18:00

Arena Slivnitsa

30/11/2019 - 18:00

30/11/2019 - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

3 - 2

TETEVEN VOLLEY

Barev Stoyan
Lazarova Vesela

30/11/2019 - 18:00

3 - 2

SLIVNISHKI GEROY

TETEVEN VOLLEY

30/11/2019 - 18:00

Hristo Botev

30/11/2019 - 18:00

30/11/2019 - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Petrov Lyubomir
Kotev Vladimir

30/11/2019 - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

BOTEV IHTIMAN



7th Round

07/12/2019 - 14:00

Chavdar

07/12/2019 - 14:00

07/12/2019 - 14:00

ETROPOLE

2 - 3

SLIVNISHKI GEROY

Kolev Nikolay
Mitkova Bozhidara

07/12/2019 - 14:00

2 - 3

ETROPOLE

SLIVNISHKI GEROY

07/12/2019 - 18:00

Benkovski

07/12/2019 - 18:00

07/12/2019 - 18:00

TETEVEN VOLLEY

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Kotev Vladimir
Ganchev Georgi

07/12/2019 - 18:00

0 - 3

TETEVEN VOLLEY

BOTEV LUKOVIT

07/12/2019 - 18:00

Siconco

07/12/2019 - 18:00

07/12/2019 - 18:00

LYULIN

3 - 0

GRAD

Yotinski Krasimir
Momirov Ivan

07/12/2019 - 18:00

3 - 0

LYULIN

GRAD

18/12/2019 - 19:00

SU Hristo Botev

18/12/2019 - 19:00

18/12/2019 - 19:00

BOTEV IHTIMAN

0 - 3

ZVEZDETS

Dankov Todor
Ganchev Georgi

18/12/2019 - 19:00

0 - 3

BOTEV IHTIMAN

ZVEZDETS



8th Round

14/12/2019 - 14:00

Boris Gyuderov

14/12/2019 - 14:00

14/12/2019 - 14:00

MINYOR

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Durev Ivan
Radulovski Svetoslav

14/12/2019 - 14:00

3 - 0

MINYOR

BOTEV IHTIMAN

14/12/2019 - 18:00

Arena Slivnitsa

14/12/2019 - 18:00

14/12/2019 - 18:00

SLIVNISHKI GEROY

3 - 2

LYULIN

Georgiev Georgi A.
Momirov Ivan

14/12/2019 - 18:00

3 - 2

SLIVNISHKI GEROY

LYULIN

14/12/2019 - 18:00

Gorna Malina Arena

14/12/2019 - 18:00

14/12/2019 - 18:00

ZVEZDETS

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

Vasilev Yanislav
Yovchev Konstantin

14/12/2019 - 18:00

3 - 0

ZVEZDETS

TETEVEN VOLLEY

14/12/2019 - 18:00

Hristo Botev

14/12/2019 - 18:00

14/12/2019 - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

ETROPOLE

Petrov Lyubomir
Lazarova Vesela

14/12/2019 - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

ETROPOLE



9th Round

21/12/2019 - 16:00

Chavdar

21/12/2019 - 16:00

21/12/2019 - 16:00

ETROPOLE

0 - 3

ZVEZDETS

Dimitrova Ivona
Kotev Vladimir

21/12/2019 - 16:00

0 - 3

ETROPOLE

ZVEZDETS

21/12/2019 - 17:00

Belogradchik

21/12/2019 - 17:00

21/12/2019 - 17:00

GRAD

3 - 1

SLIVNISHKI GEROY

V. Ivanov Ivaylo
Grigorov Nikolay

21/12/2019 - 17:00

3 - 1

GRAD

SLIVNISHKI GEROY

21/12/2019 - 18:00

Benkovski

21/12/2019 - 18:00

21/12/2019 - 18:00

TETEVEN VOLLEY

3 - 1

MINYOR

Ginev Pavel
Dimitrov Krasimir

21/12/2019 - 18:00

3 - 1

TETEVEN VOLLEY

MINYOR

21/12/2019 - 18:00

Siconco

21/12/2019 - 18:00

21/12/2019 - 18:00

LYULIN

1 - 3

BOTEV LUKOVIT

Ivanov Simeon
Momirov Ivan

21/12/2019 - 18:00

1 - 3

LYULIN

BOTEV LUKOVIT



10th Round

10/01/2020 - 19:30

Boris Gyuderov

10/01/2020 - 19:30

10/01/2020 - 19:30

MINYOR

3 - 0

ETROPOLE

Dimitrova Ivona
Dobrev Dobromir

10/01/2020 - 19:30

3 - 0

MINYOR

ETROPOLE

11/01/2020 - 17:00

Belogradchik

11/01/2020 - 17:00

11/01/2020 - 17:00

GRAD

0 - 3

BOTEV LUKOVIT

Vasilev Yanislav
Yovchev Konstantin

11/01/2020 - 17:00

0 - 3

GRAD

BOTEV LUKOVIT

11/01/2020 - 18:00

Benkovski

11/01/2020 - 18:00

11/01/2020 - 18:00

TETEVEN VOLLEY

3 - 0

BOTEV IHTIMAN

Kolev Nikolay
Sokolov Mario

11/01/2020 - 18:00

3 - 0

TETEVEN VOLLEY

BOTEV IHTIMAN

11/01/2020 - 18:00

Siconco

11/01/2020 - 18:00

11/01/2020 - 18:00

LYULIN

2 - 3

ZVEZDETS

Stoyanov Kiril
Georgiev Georgi A.

11/01/2020 - 18:00

2 - 3

LYULIN

ZVEZDETS



11th Round

17/01/2020 - 19:00

Boris Gyuderov

17/01/2020 - 19:00

17/01/2020 - 19:00

MINYOR

1 - 3

LYULIN

Ivanov Simeon
Radulovski Svetoslav

17/01/2020 - 19:00

1 - 3

MINYOR

LYULIN

18/01/2020 - 17:00

SU Hristo Botev

18/01/2020 - 17:00

18/01/2020 - 17:00

BOTEV IHTIMAN

1 - 3

ETROPOLE

Donchev Steliyan
Manolov Krasimir

18/01/2020 - 17:00

1 - 3

BOTEV IHTIMAN

ETROPOLE

18/01/2020 - 18:00

Gorna Malina Arena

18/01/2020 - 18:00

18/01/2020 - 18:00

ZVEZDETS

2 - 3

GRAD

Kotev Vladimir
Kirkorov Stepan

18/01/2020 - 18:00

2 - 3

ZVEZDETS

GRAD

19/01/2020 - 18:00

Hristo Botev

19/01/2020 - 18:00

19/01/2020 - 18:00

BOTEV LUKOVIT

3 - 0

SLIVNISHKI GEROY

Dimitrov Krasimir
Milev Miroslav

19/01/2020 - 18:00

3 - 0

BOTEV LUKOVIT

SLIVNISHKI GEROY



12th Round

25/01/2020 - 17:00

Belogradchik

25/01/2020 - 17:00

25/01/2020 - 17:00

GRAD

3 - 1

MINYOR

Grigorov Nikolay
V. Ivanov Ivaylo

25/01/2020 - 17:00

3 - 1

GRAD

MINYOR

25/01/2020 - 18:00

Chavdar

25/01/2020 - 18:00

25/01/2020 - 18:00

ETROPOLE