19 / mars 2023
Сериозни битки по пътя към Ефбет Супер Волей в първите полуфинални мачове във Висша лига
Вторите срещи – реванш са във вторник – 21 март

Първите полуфинални сблъсъци между отборите във Висшата лига по пътя към влизане в Ефбет Супер Волей предложиха истинско волейболно шоу на феновете.
Вторите срещи – реванш са във вторник – 21 март.

„Етрополе“ 1-3  „Дунав“

Още в самото начало и двата тима показаха, че предстои интересен полуфинал. „Дунав“ поведе с 2-0, но „Етрополе“ взе лек превес при 3-2. Последваха оспорвани разигравания, размяна на лидерството и изравнявания на резултата. След като изоставаха с точка при 13-14, домакините направиха поредица от точки със силен сервис и добре позициониран блок за 18-14. Гостите от Русе не успяха да стигнат до ново равенство и загубиха с 22-25.

Вторият гейм отново започна оспорвано. След 8-8 „Дунав“ реализирaха 6 точки при само една за „Етрополе“ за 14-9. Домакините изоставаха значително в самия край 15-20, но се върнаха в мача след силна игра и 5 поредни точки за 21-20 и дори имаха възможност да спечелят при 24-23, но я пропуснаха. Гостите не успяха да се възползват от4 поредни възможности за изравняване на геймовия резултат, но в крайна сметка успяха при 30-28.

„Дунав“ започнаха по-силно третия гейм и поведоха с 6-3; 11-6. „Етрополе“ успяха да достигнат до равенство при 16-16 след силна серия от 5 поредни точки в актива при 11-16. Гостите отговориха с 3 поредни – 19-16. До ново равенство не се стигна и „Дунав“ спечели при 25-21.

Домакините поведоха с 2-0; 6-3 в началото на четвъртия гейм. „Дунав“ изравниха при 8-8 и поведоха с 13-10. Гостите имаха стабилна преднина при 18-13, която „Етрополе“ намалиха изоставането си само до 2 при 17-19, но не успяха да обърнат резултата и загубиха с 19-25.

„Раковски 1964“ 2-3 „Миньор“

„Раковски 1964“ и „Миньор“ предложиха на волейболните фенове мъжка битка за влизане в Ефбет Супер Волей.

Домакините от Севлиево поведоха 3-1; 6-4. „Миньор“ изравниха при 9-9, но при 13-12 „Раковски 1964“ реализираха силна серия и излязоха напред с 6 точки - 18-12. Те не допуснаха ново изравняване и спечелиха с 25-21.

Вторият гейм започна оспорвано 5-3; 9-6. 9-10. Домакините излязоха отново начело при 12-10 и натрупаха преднина за 16-11, която запазиха до края 25-20.

„Раковски 1964“ поведоха с 3-1, но „Миньор“ взеха нещата в свои ръцe – 7-4. След 9-9 гостите реализираха 6 точки за сметка на само 1 за домакините – 15-10. До края на гейма „Раковски 1964“ не успя да вземе лидерството и загуби с 19-25.

Четвъртата част започна с 3-0 за тима от Севлиево, но перничани отвърнаха с 5 поредни точки и поведоха с 5-3. Последва битка за надмощие и игра точка за точка. При 11-11 „Раковски 1964“ реализира 3 поредни и поведе – 14-11. В средата на гейма „Миньор“ показаха защо са лидери в Запада и при сервис на Миланов успяха да запишат 7 поредни точки и от изоставане при 16-13 поведоха с 20-16. Гостите изравниха геймовия резултат след 25-21.

Тайбрекът започна оспорвано с лек превес на „Миньор“ – 3-1; 6-4. „Раковски 1964“ излезе напред в резултата при 8-7 и 9-8, но след 10-10 гостите, с помощта на силния сервис на Иванов, спечелиха мача след