06 / mars 2023
Марица спечели редовния сезон в Национална Волейболна “ДЕМАКС+” лига
Обзор на 13 кръг

ВК Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в Национална волейболна DEMAX+ лига. Настоящият шампион при жените победи Левски - София с 3-1 в среща от 13-и кръг на шампионата.

В отделните геймове срещата се разви така: 25-15, 27-29, 25-13, 25-14.

Най-резултатна за Марица стана Добрина Христоскова с 23 точки, Ива Дудова добави 18, а с 12 се отчете Мария Кривошийска. За Левски - София Микаела Стоянова се отличи с 19 точки.

Волейболистките на Марица оглавяват класирането преди последния 14-ти кръг с 12 победи и само една загуба.

ЦСКА запази втората си позиция, въпреки  че допусна третата си загуба от началото на редовния сезон. „Червените“ гостуваха на Славия в зала „Панайот Пондалов“ и отстъпиха в столичното дерби с 1-3.

В отделните геймове: 18-25, 25-13, 25-11, 25-21.

Домакините постигнаха осма победа и заемат четвърто място във временното класиране с 28 точки.

Десета победа в първенството постигна и Казанлък Волей. Тимът се утвърди на трета позиция след успех с 3-0 при гостуването си на Марица 2022 (Пловдив). Срещата се игра в спортната зала на Пловдивския университет „Паисий Хилендарски“.

В отделните геймове: 25-18, 25-16, 25-8

Домакините успяха да реализират едва 8 точки в третата част, а с поражението остават на последната осма позиция с едва 1 точка. Марица 2022 няма победа от началото на шампионата.

Чиста победа с 3-0 записа и отборът на Варна ДКС, който спечели домакинството си на УВК Хектор (София). Това е трета победа за варненския отбор, който заема шеста позиция с 9 точки. Хектор регистрира 11 загуба и е седми с 6 точки.

В отделните геймове: 25-22, 28-26, 25-23.

Последният 14-и кръг от Национална волейболна DEMAX+ лига е на 11 март.