11 / mars 2023
Берое без проблеми срещу Славия
Чист успех за тима от Стара Загора

Берое 2016 се справи без проблеми с отбора на Славия София, след като в мач от 19 кръг записа успех с 3-0.

Благодарение на този успех, Зелените заемат четвърта позиция във временното класиране, но тяхното място може да претърпи промяна след изиграването на всички мачове от кръга.

Славия пък остава със само една победа през сезона, заемайки последната 12-та позиция.

В двубоя между двата тима, изигран в събота в зала “Иван Вазов” в Стара Загора, беройци показаха по-добра класа, като само първият гейм беше по-оспорван, като в следващите два, състезателите на Мирослав Живков напълно наложиха своя ритъм на игра.

Статистически, домакините надиграха своите опоненти във всички волейболни елементи: 38 на 29 успепни атаки, 9 на 2 аса, 7 на 5 блокади.

За победителите най-резултатен стана Стоян Димитров с 10т. За Славия най-много отбеляза Димитър Божилов (11т.), ставайки топ реализатор.