20 / januari 2024
Драматични сблъсъци в 10 кръг на Висшата лига
Два тайбрека белязаха 10 кръг

Изключителен волейболен уикенд. Към силните емоции на Money+ Купа България 2024, отборите от Висшата лига добавиха още вълнуващи за феновете моменти.

Виктория Волей изпусна победата срещу "Софийски университет" след като загуби първия сет с 20-25, като не успя да изравни геймовия резултат, водейки при 24-23 във втория (24-26). Домакините от Пловдив, обаче, взеха следващите два гейма с 25-17; 25-22. В тайбрека по-устойчиви се оказаха софиянци и спечелиха с 15-13.

В друг петгеймов мач "Град" победи "Звездец". Гостите не успяха да намерят темпото си, докато домакините от Белоградчик направиха силен мач пред собствената си публика и победиха с 21-25; 25-20; 23-25; 25-16; 15-12.

"Миньор" победи като гост "Родопа" с 3-1 гейма (25-22; 20-25; 25-23; 25-20) и остава в челните позиции на класирането.

"Черноморец Бяла 2008" продължава победната серия, започнала през 2024 година, надигравайки ВАСК у дома с 3-1 гейма (25-22; 23-25; 26-24; 25-23).

"Ботев" Луковит не срещна трудности в домакинския мач срещу "Изгрев" Ябланица и победи чисто с 3-0 (25-20; 25-20; 25-18).

"Славия" също нямаше затруднения и записа 3 точки след 3-0 (25-20; 25-14; 25-14) срещу "Сливнишки герой".

Мачовете с участието на "Дунав" и "Етрополе" бяха отложени заради сблъсъка им на финала в турнира за Money+ Купа България 2024 Висша лига.

Следващия уикенд, в 11 кръг, един срещу друг ще се изправят "Етрополе" и "Ботев" Луковит, "Изгрев" и Виктория С.И.Л.А. "Звездец" ще са домакин на "Дунав", а "Арда" на "Ботев" Ихтиман. Славия и "Родопа" Смолян са гости съответно на "Миньор" Перник и ВАСК. "Черноморец Бяла 2008" ще опита да продължи победната серия срещу "Софийски университет", а "Град" ще бъде гост на "Сливнишки герой".

Снимка: ВК Миньор Перник