03 / februari 2024
Дербита и силни емоции в 12 кръг на Висшата лига

Два мача се превърнаха във волейболно шоу, но и двата не завършиха успешно за гостите.

"Черноморец Бяла 2008" поведе на "Родопа Смолян" с 2-0 гейма (29-27; 25-18), но тимът на Иван Фисински намери своето темпо на игра и успя да се пребори в третия с 29-27, а след това да изравни с 25-21. В тайбрека домакините водеха с 13-11, но "Родопа" реализира 4 поредни точки, за да се поздрави с победа с 15-13.

Виктория С.И.Л.А изпусна победата срещу "Етрополе" у дома. Пловдивският тим изигра силен мач, но не успя да се пребори за победата в края и загуби с 2-3 гейма (20-25; 25-22; 25-27; 25-22; 13-15).

"Миньор" беше категоричен срещу "Град" и затвърди второто си място във временното класиране. Перничани надделяха с 3-0 (25-20; 25-22; 25-19).

Отборът на "Дунав" остава едноличен лидер с победа с 3-0 (25-10; 25-18; 25-23) над "Сливнишки герой".

"Арда" успя да вземе гейм като гост на "Ботев" в Луковит, но отборът на Мирослав Братанов спечели с 3-1 (25-22; 25-22; 19-25; 25-20), за да запази възможностите си за място в плейофите.

"Ботев" и "Звездец" изиграха емоционален мач, който завърши с победа за гостуващия тим с 3-0 (25-21; 25-14; 25-17).

"Софийски университет" надигра "Изгрев" с 3-0 (25-20; 25-19; 25-15), с което запазва шансовете си да бъде извън отборите, които ще играят за оставане във Висшата лига.

В следващия кръг - 13ти, един срещу друг ще се изправят водачите във временното класиране "Миньор" и "Дунав". "Сливнишки герой" приема "Ботев" Ихтиман, а "Изгрев" - "Черноморец Бяла 2008". "Софийски университет" ще бъде гост на "Етрополе ", а "Арда" на Виктория С.И.Л.А. "Звездец" ще бъде домакин на "Ботев" Луковит. ВАСК ще приеме "Град", а Славия ще пътува до Смолян за мач с "Родопа".