07 / februari 2024
Добруджа спечели дербито срещу Раковски

Последните два тима във временното класиране в Ефбет Супер Волей 23/24 - Добруджа 07 и Раковски 1964, се срещнаха в двубой от 15 кръг. Победата е на сметката на добричлии, които грабват 3-те точки след чист успех с 3-0 (27-25, 25-23, 25-16). Въпреки успеха в три гейма, мачът беше интригуващ за зрителите в зала “Добротица” като и двата тима се бориха да покажат най-доброто от себе си. Домакините обаче показаха по-голям характер в първите два гейма и преклониха гостите си от Севлиево.

Това е четвърти успех за състезателите на Данаил Милушев през този сезон, като към момента те заемат предпоследната 11-та позиция. Раковски пък са със само една победа за 15 кръга и са на последно място.

Добруджа 07 3-0 Раковски 1964

По-успешната игра в атака (30 успешни атаки на 22) и по-стабилното посрещане (52% позитивно на 39% позитивно) изиграха своята роля за победата на Добруджа. И двата отбора се представиха еднакво на сервис, завършвайки с по 4 аса всеки един.

С по 19 точки като топ реализатори завършиха състезателите на Добруджа - Маркус Уускари (48% успеваемост) и Николай Иванов (59% успеваемост). За гостите с най-много завърши Боян Христов - 13 точки, 36% успеваемост.

За най-полезен играч беше избран разпределителят на домакините - Стефан Георгиев (7 точки, 83% успеваемост, 2 блокади).