10 / februari 2024
Дея уверено напред след успех над Марек

Лидерът във временното класиране в Ефбет Супер Волей - отборът на Дея Спорт Бургас, се поздрави с 15-та победа в мъжкия ни елит след 16 изиграни кръга. Тимът, воден от ст. треньора Франческо Кадеду записа чист успех с 3-0 над Марек Юнион Ивкони (25-19, 25-21, 25-21) като домакин в бургаската зала “Младост”. Дупничани пък заемат 10-та позиция с 5 победи и 11 загуби в актива си.

Дея Спорт 3-0 Марек Юнион Ивкони

Пред над 270 души, Дея стартира по-уверено в двубоя. Заемайки лидерската позиция, бургазлии водеха през целия първи сет, уверено отваряйки мача в своя полза.
Най-интересен се оказа вторият гейм. Гостите от Дупница поведоха с 3-0 и успяха да затруднят своите противниците си през целия гейм като резултатът вървеше точка за точка. В края на гейма обаче бургазлии показаха по-здрави нерви и обърнаха нещата в своя полза за 25-21.
Домакините не допуснаха повече стресови ситуации и водейки през третия гейм, затвориха мача в своя полза.