10 / februari 2024
Битката във Висшата лига продължава

Два кръга преди края на редовния сезон във Висшата лига не е ясно кой ще успее да влезе в плейофите. Отборите са с много близки резултати и изненади в следващите седмици не са изключени.

В дербито на 13 кръг между водачите в класирането „Дунав“ показа, че няма да спре по пътя към Efbet Супер Волей и победи „Миньор“. Перничани започнаха силно двубоя и поведоха с 25-20, но русенският тим намери своето темпо на игра и спечели следващите 3 гейма с 25-16; 25-19; 25-19.

В Горна Малина „Звездец“ и „Ботев“ Луковит зарадваха публиката с интересен мач, белязан от емоции и множество оспорвани разигравания. Домакините поведоха с 2-0 след 25-18; 25-22, след което последва отпускане от тяхна страна, което даде възможност на противника да набере сила, за да спечели с 25-15. В четвъртия гейм „Звездец“ излязоха мотивирани и спечелиха мача след 25-22.

„Родопа Смолян“ показа силен характер и победи Славия в драматичен мач с множество обрати. В първия сет гостите пропуснаха цели 5 възможности да поведат, а домакините се възползваха и спечелиха с 34-32. Втората част беше много оспорвана, но отново беше записана в сметката на родопчани след 25-23. В третия гейм тимът на Иван Фисински си спечели победата, след като изоставаше с 22-24.

„Сливнишки герой“ също се поздравиха с победа. Отборът на Александър Петков победи с 3-0 „Ботев“ след 25-18; 25-14; 25-19. С това отборът от Сливница запази шансовете си да бъде сред най-добрите 8 и да участва в плейофите, а ихтиманският тим остава в дъното без победа.

Виктория С.И.Л.А показа силна игра и спечели като гост на „Арда“ с 3-1 (25-22; 15-25; 25-18; 25-19). Въпреки победата пловдивският тим все още остава сред последните отбори, които по всяка вероятност ще трябва да се борят за оставане във Висшата лига.

„Етрополе“ не срещна трудности у дома срещу „Софийски университет“. Тимът на Ваньо Василев победи с 3-0 гейма (25-21; 25-13; 25-19) и продължава уверено към плейофите.

„Черноморец Бяла 2008“ изигра тежък мач в Ябланица срещу местния „Изгрев“. Гостите започнаха добре, повеждайки след 25-16, но домакините показаха характер и изравниха геймовете след 25-17. А следващите два гейма се превърнаха във волейболно зрелище, което завърши с победа за гостуващия тим, който показа по-добра концентрация във важните моменти и спечели след 35-33 и 25-23.

Последният мач за този кръг между отборите на Волейболна академия “Стойчев-Казийски” и Град Волей ще се изиграе този понеделник, 12-ти февруари от 20:00ч. в НСА.

Следващият 14 кръг ще бъде изключително оспорван предвид близките точки на отборите във временното класиране. Със сигурност един от интересните сблъсъци ще бъде мачът между „Черноморец Бяла 2008“ и Славия. „Ботев“ Луковит ще се изправи у дома срещу един от преките се конкуренти за плейофите – „Сливнишки герой“. „Град“ ще приеме „Родопа Смолян“, а Виктория С.И.Л.А ще бъде домакин на „Звездец“. „Дунав“ посреща ВАСК, а „Ботев“ Ихтиман очаква „Миньор“. „Етрополе“ ще пътува до Ябланица за мач с „Изгрев“. „Арда“ ще се бори със „Софийски университет“ за излизане от зоната на последните.