22 / mars 2024
Дея и Черно море със страхотен мач за старт на плейофите, бургазлии с победа

Лидерът в редовния сезон в Ефбет Супер Волей Дея Спорт и завършилият на осмо място отбор на Черно море дадоха началото на плейофните битки в мъжкия ни елит този сезон, като за радост на феновете на качествения волейбол, двата отбора се представиха на ниво в зала “Младост” в гр. Бургас.

Гостите от Варна стартираха ударно в двубоя, взеймайки първия гейм. Дея отговори във втория и третия гейм, но това не означаваше, че Черно море са готови да дадат победата лесно. След преследване в резултата в четвъртия сет, по-големият опит на бургазлии все пак си “каза думата” и състезателите на Франческо Кадеду успяха да затворят мача при 3-1 (23-25, 25-12,25-21, 25-23).

Вторият двубой между двата отбора ще се състои в понеделник, като в четвъртфиналната серия се играе до две победи от три мача.

Дея Спорт 3-1 Черно море

Дея завърши като по-добрия отбор в различните волейболни елементи: 51 на 40 успешни атаки, 8 на 7 аса, 12 на 6 блокади.

Лукаш Мадалош от тима на домакините беше над всички с 31т. на сметката си (64% ефективност в атака).

За Черно море Симеон Димитров завърши с 20 точки (50% ефективност).