22 / mars 2024
ЦСКА надигра Монтана в първия четвъртфинал

ЦСКА отвори четвъртфиналната серия в Ефбет Супер Волей 23/23 в своя полза, след като в интригуващ сблъсък с Монтана, се наложиха с 3-1 като гост (19-25, 25-21, 25-19, 27-25).

И двата отбора показаха голяма мотивация за победа, като успяваха да покажат игра на високо ниво до последните минути.

Пред препълнените трибуни в зала “Младост” в Монтана, Състезателите на Александър Попов не започнаха в мача по най-добрия начин, губейки първия гейм. След това обаче успяваха да намерят правилните волейболни отговори в правилните моменти, за да се поздравят с успеха.

Вторият двубой от серията е в понеделник, в София, като при победа, Червените се класират за полуфинал.

Монтана Волей 1-3 ЦСКА

За изключително оспорвания двубой говорят и цифрите от статистиката: и двата тима завършиха с по 58 успешни атаки. ЦСКА записаха повече асове (6 на 3), но Монтана пък беше по-добрият отбор на блокада (12 на 9). Домакините обаче финишираха с повече собствени грешки (23 на 17).

Фахри Путратама от Монтана Волей завърши като топ реализатор с 19т. (81% ефективност в атака).

За победителите от ЦСКА с най-много в актива си се отчете Стойко Ненчев - 17т. (74% ефективност).

“Опитахме да играем добре. Голяма част от мача знаехме какво ще направи ЦСКА, т.е. дадохме указания, но не успяхме да се противопоставим. Там, където не очаквах да проявим слабости, ги проявихме.
Искам отборът да играе добре, подредено, момчетата да се раздават.
Вторият гейм тръгна зле, без ЦСКА да прави нещо толкова различно, освен да ни вкарват сервис.
Нашите грешки - в много случаи това ни коства геймове.
Залата в София е неудобна за нас, но това е и за другите отбори.
Докато има мачове, ще се влагаме.
Благодаря на хората, които идват тук, за да ни гледат и да споделят емоцията с нас.”

Даниел Пеев
Ст. треньор на ВК Монтана Волей

“Сложно е да се прави анализ веднага след края на мача - дали при победа, дали при загуба.
Ние сме в период на неудовлетвореност в играта си. Вярвам, че отборът може да играе по-силно.
Не бяхме съвсем убедителни в някои срещи. Това мобилизира допълнително момчетата.
Знаем, че плейофът е за шампионската титла. Надявам се състезателите да знаят и да вярват, че дали ще станем 2-ри, 3ти 4-ти - да, има престиж, но не бихме се зарадвали.
Сега започва вторият етап. Нядявам се това да вдъхновява момчетаа за сърцата игра.”

Александър Попов
Ст. треньор на ВК ЦСКА

“Монтана започна по-добре срещата от нас, играха по-силно. Успяхме да се съвземем и да ги натиснем на сервис и с атака. В третия гейм поведохме убедително, после ни стопиха разликата. Имаме амплитуди, както и в четвъртия гейм. Важното е, че успяхме да излезнем като победители в този двубой. Тепърва предстои втори мач и ще мислим за него.”