07 / november 2022
ЦСКА непобедими в Ефбет Супер Волей
Червените надвиха Монтана Волей

ЦСКА остана единственият непобеден до момента отбор в Ефбет Супер Волей, след като в мач от пети кръг надигра Монтана Волей с 3-1. В другия двубой за деня, Берое 2016 се наложи като гост над Добруджа 07, като по този начин записа трета победа. Добруджанци пък остават на дъното на класирането, с пет загуби.

ЦСКА 3-1 Монтана Волей

Червените приеха Монтана в решаващ спор за първото място във временното класиране. Въпреки че отстъпиха в първия гейм, момчетата на Александър Попов успяха да намерят своя ритъм в следващите три сета, записвайки победата (20-25, 25-20, 25-18, 25-20). Четири блока направиха разликата за столичани във втория гейм, носейки на ЦСКА спокойствие, с което да разгърнат потенциала си.

Статистически, ЦСКА надигра съперника във всички елементи - 51 на 41 атаки, 10 на аса, 13 на 5 блока.

Над всички в мача беше Димитър Димитров, който завърши с 32 точки (51% успеваемост). Благодарение на този резултат, той беше определен и за Играч на мача.

За Монтана Волей, най-резултатен стана Мирослав Градинаров, който записа 18 точки (56% успеваемост).

Добруджа 07 1-3 Берое 2016

Старозагорският Берое 2016 продължава с доброто си представяне през сезон 2022/2023 в Ефбет Супер Волей. В последния мач за пети кръг, Берое записа победа с 3-1 (25-27, 25-21, 19-25, 15-25).

Двата тима се преследваха в резултата през целия първи гейм, като нито един от тях успяваше да натрупа точкова разлика. В крайна сметка обаче, Берое успя да затвори гейма в своя полза след два изпуснати сетбола.

Добрдужа “си го върна” във втория гейм, но силите им стигнаха само до там, като гостите поеха пълния контрол върху случващото се на терена и се поздравиха с крайния успех.

Зелените се представиха по-успешно във всички елементи на играта - състезателите на Мирослав Живков записаха 47 успешни атаки (на 41), 6 аса (на 2) и 15 блока (на 9).

Стефан Иванов беше избран за Играч на мача, допринасяйки с 14 точки (61% успеваемост) за успеха на Берое. Спас Байрев пък стана топ реализатор за пореден път, с 23 точки до своето име (43%). За Добруджа 07, Жулиен Георгиев се отличи със 17 (38%).