13 / november 2022
Нефтохимик пречупи Дея в бургаското дерби
Вицешампионите с втора победа през сезона

Нефтохимик 2010 записа победа с 3-1 над Дея Спорт в бургаското дерби в 6 кръг на Ефбет Супер Волей. Вицешампионите се справиха със съперниците си, записвайки успех на 25-21, 19-25, 25-18, 25-20.

Нефтохимик стартира по-добре в първия гейм и въпреки опитите на съперниците си да “завържат” играта, водени от Михайлович и Трухчев, гостите отвориха в своя полза. Състезателите на Венцислав Симеонов “отвърнаха на удара” в следващия гейм, но след резултат 1-1, Нефтохимик намери своите възможности в решаващи моменти в третия и четвъртия сет, и се поздрави с втора победа през този сезон.

Статистически, двата отбора се представиха сравнително еднакво. Нефтохимик има две повече успешни атаки (27 на 25), а Дея пък една повече блокада (4 на 3). И двата тима записаха два аса, но повечето грешки на Дея се оказаха решаващи за крайния резултат - 62 на 53.